Potřebuje vaše kuchyně změnu? Zkuste těchto pár jednoduchých triků

Dům 26. ledna 2018 | 10:31 — Šárka Vondráčková
Připadá vám, že by vaše kuchyně potřebovala něčím oživit? Nemusíte se hned pouštět do nákladné a náročné rekonstrukce. Máme pro vás pár tipů, s kterými tuto místnost můžete prakticky okamžitě změnit k nepoznání.
Další 4 fotografie v galerii
Nemusíte hned nutně měnit celou kuchyni od základů / Shutterstock

Každá místnost v bytě potřebuje čas od času trochu pozměnit nebo zrenovovat. A ne jinak tomu je i s kuchyní. Ale ne vždy je nutné sáhnout po radikálním řešení. Někdy stačí vyměnit nebo udělat skutečně drobnost, aby byl výsledný efekt velký.

Pověste pánve nebo hrnce na zeď

Pokud pověsíte na zeď pánve, hrnce, pokličky nebo třeba nože, bude vaše kuchyně vypadat stylově a navíc budete mít vše potřebné po ruce. Využití úložných prostor na stěně zajisté ocení i ti, kteří mají malou kuchyň a potýkají se v ní s nedostatkem místa.

Drobnosti z blešáku

Udělejte si výlet a vyrazte někam na bleší trh nebo do starožitnictví. Budete se divit, jaké krásné věci se tam dají sehnat, a hlavně za pár korun. A určitě tam objevíte něco i pro vaši kuchyni, třeba starožitný mlýnek na kávu, váhy nebo kousek nábytku, který zase dodá vašemu interiéru zcela jiný šmrnc. A možná, že tam najdete něco nejenom do kuchyně, ale i do dalších koutů vašeho domova.

Nový úložný prostor

Polic a úložných prostor v kuchyni není nikdy dost. A co takhle využít třeba knihovničku? Ta vám poslouží nejenom na ukládání kuchařek, ale můžete v ní vystavit třeba vaše oblíbené mísy, sklenice na víno, hrníčky a další. A posloužit může také na odkládání některých potravin, jako je rýže, fazole, těstoviny, které mohou být vystaveny v nějakých zajímavých dózách. Ale stejně dobře na to poslouží i zavařovací sklenice.

Vymalujte si

Troufnete si i na takové práce, jako je malování? Tak se do něj vrhněte ve vaší kuchyni. Nic totiž neoživí interiér tak jako nová malba. A nemusíte se hned vrhat do malování celé kuchyně. Použijte nějakou výraznou barvu a tou natřete třeba jenom jednu stěnu. Nebo si vyměňte třeba jenom plochu za kuchyňskou linkou. Starou dlažbu můžete přemalovat nebo polepit samolepkami, či ji vyměnit za designovou desku.

Nový ostrůvek

Pokud máte velkou kuchyň, pořiďte si ostrůvek. Uvidíte, jak tato místnost najednou získá úplně nový rozměr. Ostrůvek je také výborný odkládací prostor. Navíc některé ostrůvky se dělají i pojízdné, takže v případě, že potřebujete více místa, jednoduše jej přemístíte.

Zelené bylinky

Do kuchyně bezesporu patří také bylinky. Ty navíc můžete pěstovat v kteroukoliv roční dobu. A pěstovat je můžete v truhlících za okny nebo je třeba pověsit na stěnu či ze stropu. O tématu, jak si bylinky doma vypěstovat, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navštivte evropskou metropoli, která nikdy nespí

Navštivte evropskou metropoli, která nikdy nespí

Jak ovlivní čínský koronavirus cestování v roce 2020 a...

Navštivte nejkrásnější lázně Evropy. Máte je téměř za...

I s příchodem jara je sezóna ve Špindlu v plném proudu....

Perla západní Afriky, to je exotika za hubičku

Kréta nejsou jen krásné pláže. Prohlédněte si i...

Zavřít reklamu