Nápad k nezaplacení. Zorganizujte si věci v kuchyni pomocí jedné kancelářské pomůcky

Dům 25. ledna 2018 | 16:21 — Šárka Vondráčková
Zná to určitě každý. Přijdete ke kuchyňské skříni, otevřete ji a v tu ránu se na vás sesypou všechny čističe do domácnosti. Podobná situace nastává i na dalších místech vašeho bytu. Máme pro vás jednoduché řešení, jak si tyto věci přehledně uspořádat.
Další 4 fotografie v galerii
S touto kancelářskou pomůckou se dá kouzlit i doma / Internet

Kancelářské organizéry na dokumenty či papíry mají svůj účel jasný. Setřídit složky a dokumenty tak, aby byly vždy přehledné a po ruce. Ale proč nevyužít organizéry i na věci v domácnosti? Zkuste těchto našich pár tipů.

Alobal a fólie

Pokud nemáte stojan na fólie a máte tyto role také poházené v šuplíku nebo ve skříni, je tento nápad určený právě pro vás. Dejte role těchto fólií do organizátoru na složky. Můžete jej umístit na výšku i na šířku, podle prostoru, který máte k dispozici. Organizátor si také můžete připevnit na dvířka skříní. A to buď oboustrannou lepící páskou, a nebo do něj udělejte dva malé otvory a zavěste jej na háčky.

Krájecí prkýnka

I s prkýnky na krájení bývá občas kříž, kam s nimi. Opět si pomozte organizátorem. Do něj se vám vejdou prakticky všechny velikosti prkýnek. Stejně jako v předchozím případě jej můžete také umístit na stěnu skříňky nebo pod horní skříňku vaší kuchyňské linky.

Zásobník na cibuli a brambory

Cibule ani brambory správně do lednice nepatří. Ale nechat je jen tak v sáčku také není zrovna nejlepší způsob skladování. Pomozte si znovu touto běžnou kancelářskou pomůckou a zásobník máte hotový. Jeho umístění je zase jen a jen na vás. A když už jsme zmínili tu cibuli, víte, že je to jinak skvělý lék na kašel? Zkuste si z ní doma připravit lahodný sirup či čaj. Více na toto téma jsme psali zde.

Organizér lednice

Také se vám určitě někdy stává, že koupená zelenina se vám už do přihrádek v lednici nevejde? Sáhněte pro organizátor, ale ideálně z průsvitného plastu nebo v bílé barvě, aby vám pěkne ladil, a umístěte jej do lednice a máte hotovo. Je jen na vás, jestli do něj naskládáte zeleninu nebo třeba jogurty, sýry či uzeniny.

Závěrem

Tipů, jak by se dala tato kancelářská pomůcka šikovně využít, je spousta. Záleží to jenom na vás. Nicméně díky tomu budete mít doma jak pořádek, tak i snazší uklízení. Organizátor totiž potom snadno vytáhnete a vyčistíte prostor pod ním.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Němci chtěli za války prorazit pod Ještědem rozsáhlou stavbu. Dlouho se myslelo, že jde o legendu

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Zavřít reklamu