Udělejte si doma nádherné osvětlení na party nebo narozeninovou oslavu

Dům 07. ledna 2018 | 09:10 — Šárka Vondráčková
Čekáte hosty a chcete je překvapit něčím netradičním? Vytvořte si za pár minut kouzelné fosforové osvětlení, které se bude hodit i na party nebo narozeninovou oslavu. A nezabere vám to ani pět minut.
Dalších 5 fotografií v galerii
Z obyčejné zavařovačky lze udělat nádherné osvětlení na večírek / Pinterest

Snad v každé domácnosti se najdou prázdné sklenice od zavařenin nebo nakládaných okurek. A možná, že tam máte i nějakou vázičku nebo dózu, kterou už roky nepoužíváte a nevíte, co s ní. Takže pokud takové „přebytečné“ věci máte, budete je na výrobu těchto fosforových lamp potřebovat.

Tyčinky a náramky

Kromě sklenic si potřebujete koupit fosforeskující tyčinky (nebo-li lightsticky) či náramky. Sehnat se dají jak v rybářských potřebách, tak i papírnictví nebo na internetu. Stojí pár desítek korun. Určitě si kupte víc barev, aby byl výsledný efekt ještě zajímavější. A prakticky máte v tuto chvíli vše potřebné. Ještě si vezměte na pomoc nůžky a pokud máte ochranné rukavice, tak si je přiberte. Barva z tyčinek by vás totiž mohla potřísnit. Přece jen je to chemie.

Postup

Teď už je to velice jednoduché. Navlékněte si rukavice, vezměte si tyčinku, aktivujte ji a nůžkami opatrně odstřihněte jeden její konec. Gel potom vylijte do sklenice, a buď koncem tyčinky nebo štětcem jej potom rozetřete po stěnách. Jestli uděláte na stěně skla nějaké ornamenty, či necháte fosforeskující gel libovolně po skle stéct, je na vás a hlavně na vaši fantazii. A klidně zkombinujte i více barev dohromady. Sklenice potom rozmístěte po místnosti a máte hotovo. Pak už jenom počkejte, až se setmí. Uvidíte, že vaše návštěva bude velmi překvapena z toho, co se objevilo ve zcela obyčejné sklenici.

Tip na závěr

Udělejte ze své party netradiční zážitek. Kupte si také svítící barvy na tělo a další pomůcky, například řasenky, rtěnky, brýle a další, kterými můžete příchozí návštěvu pěkně „nazdobit“. Pak můžete rozjet fosforeskující večírek, díky němuž budete všichni zářit až do rána. A pokud se během oslav stane nějaká ta nehoda a po návštěvě zůstanou skvrny na koberci či čalounění od vína a dalších surovin, vyrobte si vlastní čistič skvrn, který bude bezpečně fungovat. Více o tomto tématu jsme psali.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při návštěvě Maďarska

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Zavřít reklamu