Udělejte si doma nádherné osvětlení na party nebo narozeninovou oslavu

Dům 07. ledna 2018 | 09:10 — Šárka Vondráčková
Čekáte hosty a chcete je překvapit něčím netradičním? Vytvořte si za pár minut kouzelné fosforové osvětlení, které se bude hodit i na party nebo narozeninovou oslavu. A nezabere vám to ani pět minut.
Dalších 5 fotografií v galerii
Z obyčejné zavařovačky lze udělat nádherné osvětlení na večírek / Pinterest

Snad v každé domácnosti se najdou prázdné sklenice od zavařenin nebo nakládaných okurek. A možná, že tam máte i nějakou vázičku nebo dózu, kterou už roky nepoužíváte a nevíte, co s ní. Takže pokud takové „přebytečné“ věci máte, budete je na výrobu těchto fosforových lamp potřebovat.

Tyčinky a náramky

Kromě sklenic si potřebujete koupit fosforeskující tyčinky (nebo-li lightsticky) či náramky. Sehnat se dají jak v rybářských potřebách, tak i papírnictví nebo na internetu. Stojí pár desítek korun. Určitě si kupte víc barev, aby byl výsledný efekt ještě zajímavější. A prakticky máte v tuto chvíli vše potřebné. Ještě si vezměte na pomoc nůžky a pokud máte ochranné rukavice, tak si je přiberte. Barva z tyčinek by vás totiž mohla potřísnit. Přece jen je to chemie.

Postup

Teď už je to velice jednoduché. Navlékněte si rukavice, vezměte si tyčinku, aktivujte ji a nůžkami opatrně odstřihněte jeden její konec. Gel potom vylijte do sklenice, a buď koncem tyčinky nebo štětcem jej potom rozetřete po stěnách. Jestli uděláte na stěně skla nějaké ornamenty, či necháte fosforeskující gel libovolně po skle stéct, je na vás a hlavně na vaši fantazii. A klidně zkombinujte i více barev dohromady. Sklenice potom rozmístěte po místnosti a máte hotovo. Pak už jenom počkejte, až se setmí. Uvidíte, že vaše návštěva bude velmi překvapena z toho, co se objevilo ve zcela obyčejné sklenici.

Tip na závěr

Udělejte ze své party netradiční zážitek. Kupte si také svítící barvy na tělo a další pomůcky, například řasenky, rtěnky, brýle a další, kterými můžete příchozí návštěvu pěkně „nazdobit“. Pak můžete rozjet fosforeskující večírek, díky němuž budete všichni zářit až do rána. A pokud se během oslav stane nějaká ta nehoda a po návštěvě zůstanou skvrny na koberci či čalounění od vína a dalších surovin, vyrobte si vlastní čistič skvrn, který bude bezpečně fungovat. Více o tomto tématu jsme psali.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Díky koronaviru se zlepšily emise skleníkových plynů, v Africe dokonce poklesly některé nelegální aktivity

Žárlivost a urážlivost nejsou ryze lidské vlastnosti. Tyto...

Rozbitá zahradní hadice může ještě posloužit. Snadno z ní...

Jahody lze pěstovat na zahradě i v truhlíku. Pokud se chcete...

Děti milují bunkry a schovky. Vytvořte jim vlastní domek v...

Za bohatou úrodou rajčat stojí i kvalitní a správná...

Plot z tújí vypadá jednotvárně. Stačí ale málo a bude na...

Zavřít reklamu