Místo rozkvetlé zahrady zelený dům. Jde to i jednoduše

Dům 07. prosince 2017 | 14:05 — Marie Drahá
Víte, proč byl dřív skoro v každé domácnosti tchýnin jazyk? Protože jde o rostlinu, která je prakticky nezahubitelná. Mohou ji mít doma všichni zapomnětlivci. Zálivku vyžaduje jen občas, v zimě obzvlášť. Jen pozor na děti: v případě požití škodí zdraví.
Další 3 fotografie v galerii
Tchýnin jazyk má stejné pojmenování v češtině i v angličtině / Shuttershock

Byt, v němž jsou květiny, vypadá vždycky útulněji. Někdy ale nevidíme, kolik práce za skvělou výzdobou stojí. Pokud patříte k těm, kteří se příliš nedokážou o pokojové rostliny starat, pořiďte si takové, jež vás zaměstnají minimálně. Efekt přitom bude zaručen.

Tchýnin jazyk

Velmi skromná pokojová rostlina. Navzdory pojmenování umí být dekorativní, což tvoří s nenáročností a odolností skvělou kombinaci. Má raději prosvětlený kout, případně polostín. V zimě si vystačí s teplotou kolem 14 stupňů. V tomto období ji stačí zalévat jednou za dva až tři týdny podle teploty. Jestli se pro tchýnin jazyk rozhodnete, můžete vybírat z více druhů.

Aloe vera

V zimě má ráda světlé a chladné místo a vydrží dokonce bez zálivky. Jejím hlavním benefitem je fakt, že je léčivá! Využijete ji v případě poranění, kdy stačí odříznout kousek rostliny a přiložit na zranění. Pomáhá dokonce i s lupénkou. V místnosti, kde ji necháte, čistí vzduch. Jak pěstovat avokádo, zázvor a další zdravé plodiny po celý rok doma v květináči, si můžete přečíst zde.

Fikus benjamín

Před každým dalším zaléváním musí rostlina vyschnout, což asi v případě začátečníků nebude problém. Má však ráda vlhko, takže je dobré občas ji přestříknout rozprašovačem. I fikus má dobré vzduch-čistící schopnosti. Vypadá navíc docela přitažlivě, protože má svěšené větve.

Ledviník

Kapradina, které nevadí tmavý kout. Krom občasné zálivky vyžaduje vlhčení, doporučuje se dát jí do misky kamínky. Nevadí jí chladné místo, doma vynikne například v závěsné nádobě. I ledviník je čističkou vzduchu.

Dracena

Rostlina s listy lemovanými odlišnou barvou. Má ráda polostín. V zimě může být skoro na suchu, pravidelně je však třeba ji rosit. Pozor by si však na ni měli dát majitelé domácích mazlíčků. Pro zvířata je totiž dracena toxická.

Zelenec

Efektní nenáročná rostlinka, která vyhledává nepřímé sluneční světlo. Hodí se i pro naprosté pěstitele začátečníky. Přes zimu vydrží i v 10 °C. Zálivku sice vyžaduje v létě vydatnou, v zimě naopak omezenou – podle teploty.

Nenáročných pokojových rostlin existuje celá řada. Stačí jen vybrat ty, které se vám budou hodit do interiéru. Ubrat pak můžete naopak dekorací.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu nezapomenutelných zážitků

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu...

Inspirují se hotely praktikami leteckých společností? Pozor...

Zatím opomíjená turistická destinace. V Suchumi na vás...

Vydejte se na kanadský sever a zažijte atmosféru zlaté...

Sultanát Omán: Krásné a bezpečné místo s přívětivými...

Láká vás neobvyklá dovolená? Zkuste to po Čechách a...

Zavřít reklamu