Malba do dětského pokoje: Podle našich rad dokáže krásnou zeď vytvořit mistr i úplný začátečník

Dům 23. října 2017 | 19:40 — Anna Novotná
Už nějakou dobu přemýšlíte, že svým dětem zkrášlíte pokoj a vymalujete jim? Jaký ale zvolit motiv? Záleží na preferencích dítěte, ale i na vaší zručnosti. Krásnou zeď však dokáže vytvořit mistr malby i úplný začátečník.
Dalších 8 fotografií v galerii
Vymalovat dětský pokojíček nemusí být vůbec tak těžké, jak si myslíte. Úžasných výsledků dosáhnete i s minimem zkušeností. / Shutterstock

Malujte dle předlohy

Máte šikovné ruce a malování vás baví? Pak není co řešit. Vyberte si oblíbený motiv dítěte, nebo zvolte oblíbené barvy a pusťte se do toho. Chcete-li, aby malba nějakou dobu vydržela, v každém případě vymalujte zeď nejprve na bílo. Vytvoříte tak dokonale čisté plátno. Motivy si nakreslete nejprve lehce tužkou a až poté se pusťte do vybarvování. Krásně vypadají stromy s ptáčky, podmořský svět, vláček se zvířátky jedoucí přes celou stěnu nebo velké květiny. Ale to je opravdu jen na vás.

Udělejte si šablony

Pokud se vyloženě necítíte na malování dle předlohy, pomozte si šablonami. Nakreslete si na tvrdý papír oblíbená zvířátka, auta, nebo postavy a jednoduše je pak obkreslete na zeď. Jestliže si netroufáte ani na to, vytiskněte si šablony z internetu a pak už je jen vymalujte.

Zázraky s malířskou páskou

Pomocí malířské pásky se dají vytvořit jednoduché, ale velmi efektivní zdi. Pomoci vám s nimi mohou i starší děti. Pomocí pásky vytvořte například několik nepravidelných trojúhelníků přes celou stěnu a pak už je jen s dětmi vybarvěte. Stěna bude barevná a veselá, přesně, jako dětský svět fantazie.

Klidně ale zvolte jen jednu barvu v kombinaci s bílou a když lepenkou uděláte jen tenké proužky, výsledek bude o to něžnější a bude se hodit i do pokojíčků pro miminka.

Páskou můžete šetřit a nalepit ji na zeď úhlopříčně, takže získáte dva trojúhelníky. Jeden trojúhelník ještě rozdělte na dva – budete mít tedy celkem tři. Ten největší trojúhelník vybarvěte jednou barvou, druhý jejím světlejším odstínem třetí nechte bílý a udělejte do něj štětcem třeba tečky, nebo je vytvořte pomocí šablony. Tento motiv je jednoduchý a není příliš infantilní, takže může s dítětem růst velmi dlouho.

Stropní malba = dvakrát malba

Vymalovat jednu stěnu vám přijde okoukané? Vymalujte strop! Že se to nemá, protože pak bude pokoj vypadat nižší? V dětském pokojíčku platí trochu jiná pravidla a navíc výšku stropu děti opravdu neřeší. Vymalujte strop na světlounce modro a nakreslete na něj velké buclaté obláčky. Když na ně nalepíte fosforeskující nálepky, budete mít „vymalováno“ i přes noc. Při usínání bude chtít dítko ležet na zádech a sledovat svítící hvězdičky.

Fototapeta udělá práci za vás

A jestliže si na malování vůbec netroufáte, ale i tak byste rádi nějak změnili zdi dětského pokojíčku, kupte fototapetu. Buď si vyberte nějaký dětský motiv, který výrobci nabízejí, nebo si dokonce můžete nechat udělat i vlastní s konkrétními mírami. Pak už jen nalepíte a necháte zaschnout. Tato varianta je velmi jednoduchá a hlavně rychlá. Nemusíte čekat, až vám některá vrstva zaschne, nemusíte celé dny větrat a nemůžete obrázek ani pokazit.

Ať si děti vymalují samy

Máte tvůrčí děti? Nechte je, ať si vymalují samy. Kupte samolepící tapetu, na kterou se dá kreslit křídami jako na tabuli a buď s ní polepte celou zeď, nebo vytvořte nějaký motiv a zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Nechte se inspirovat naší galerií a pusťte se do práce s dobrou náladou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu