Mastný flek na gauči? To známe každý. Máme pro vás perfektní fígl, jak ho vyčistit

Dům 27. dubna 2017 | 06:43 — Anna Novotná
Chlapská pomůcka, kterou ocení každá hospodyňka! Známe neuvěřitelnou vychytávku, pomocí které odstraníte snad jakýkoliv mastný flek na koberci, pohovce nebo sedačkách v autě!
Další 3 fotografie v galerii
Přivádí vás zamaštěná sedačka či koberec k šílenství? Nedaří se vám flek odstranit? Známe neuvěřitelný fígl, jak na to! / Shutterstock

Zamastit si sedačku nebo koberec v bytě či autě není žádný problém. Znají to obzvláště rodiny s dětmi, ale i bez nich. Stačí chvilka nepozornosti a flek je na světě. Někdo na mastnotu radí speciální přípravky, jiný nedá dopustit na jarovou vodu. Ne vždy to ale zabere.

Často totiž mastný flek jen rozmažete a výsledkem je, že původně malý flíček se změní v obrovské umaštěné kolo. Nemusíte ale zoufat, objevili jsme opravdu zázračný produkt, před kterým se všechny mastné fleky doslova třesou! Nepořídíte ho však v drogerii jako běžné čističe, ale v prodejnách s náhradnímí díly na auta! Na mastné fleky totiž bezkonkurenčně platí odmašťovač kotoučových brzd!

Odmašťovač brzd nestojí ani stokorunu a když ho pořídíte, využijete ho nejen vy, ale i váš manžel. Zatímco vy s ním naprosto bezchybně vyčistíte umaštěnou sedačku nebo koberec, vaše drahá polovička může sprej použít třeba na čištění motoru. Někteří výrobci už dokonce nabízejí i odmašťovač brzd s vůní citrónu.

A jak na to? Vemte odmašťovač ve spreji, postříkejte postižené místo na sedačce či koberci a počkejte. Látka je těkavá a rychle se odpaří. Pak můžete místo jen vytřít vodou se saponátem nebo pěnou na čalounění a nechte vyschnout. A pozor! Funguje to nejen na čerstvé skvrny, ale i roky staré! Redakce instory.cz tento nápad vyzkoušela a opravdu to funguje!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu