Mastný flek na gauči? To známe každý. Máme pro vás perfektní fígl, jak ho vyčistit

Dům 27. dubna 2017 | 06:43 — Anna Novotná
Chlapská pomůcka, kterou ocení každá hospodyňka! Známe neuvěřitelnou vychytávku, pomocí které odstraníte snad jakýkoliv mastný flek na koberci, pohovce nebo sedačkách v autě!
Další 3 fotografie v galerii
Přivádí vás zamaštěná sedačka či koberec k šílenství? Nedaří se vám flek odstranit? Známe neuvěřitelný fígl, jak na to! / Shutterstock

Zamastit si sedačku nebo koberec v bytě či autě není žádný problém. Znají to obzvláště rodiny s dětmi, ale i bez nich. Stačí chvilka nepozornosti a flek je na světě. Někdo na mastnotu radí speciální přípravky, jiný nedá dopustit na jarovou vodu. Ne vždy to ale zabere.

Často totiž mastný flek jen rozmažete a výsledkem je, že původně malý flíček se změní v obrovské umaštěné kolo. Nemusíte ale zoufat, objevili jsme opravdu zázračný produkt, před kterým se všechny mastné fleky doslova třesou! Nepořídíte ho však v drogerii jako běžné čističe, ale v prodejnách s náhradnímí díly na auta! Na mastné fleky totiž bezkonkurenčně platí odmašťovač kotoučových brzd!

Odmašťovač brzd nestojí ani stokorunu a když ho pořídíte, využijete ho nejen vy, ale i váš manžel. Zatímco vy s ním naprosto bezchybně vyčistíte umaštěnou sedačku nebo koberec, vaše drahá polovička může sprej použít třeba na čištění motoru. Někteří výrobci už dokonce nabízejí i odmašťovač brzd s vůní citrónu.

A jak na to? Vemte odmašťovač ve spreji, postříkejte postižené místo na sedačce či koberci a počkejte. Látka je těkavá a rychle se odpaří. Pak můžete místo jen vytřít vodou se saponátem nebo pěnou na čalounění a nechte vyschnout. A pozor! Funguje to nejen na čerstvé skvrny, ale i roky staré! Redakce instory.cz tento nápad vyzkoušela a opravdu to funguje!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Zavřít reklamu