Obyčejný šuplík, neobyčejný pomocník

Dům 21. srpna 2017 | 08:52 — Simona Hrušková
Na první pohled je to docela obyčejný šuplík. Ale na ten druhý… Vyhřívací zásuvka pomůže pozvednout gastronomii amatérským kuchařům na profesionální úroveň.
Teplé nádobí je základ, a proto se pojďme společně podívat, co lze od takové ohřevné zásuvky v kuchyni vlastně očekávat. / Shutterstock

Princip cirkulace teplého vzduchu – to je hlavní princip, na kterém funguje tato moderní vychytávka vhodná do každé domácnosti, do každé kuchyně.

Tak trochu jiný šuplík

Ohřevné zásuvky jsou často vestavěné v moderních kuchyních a bývají spojeny např. s troubou, či mikrovlnkou. Existují také varianty, které jsou k dostání v kombinaci s kávovarem a slouží speciálně pro nahřátí hrnků a sklenic. 

Kromě nahřívání talířů se některé zásuvky dají využít například i pro udržování teploty samotného jídla, jemné ohřívání a rozmrazování potravin, nebo dokonce pro vykynutí těsta. 

Kdy zásuvku instalovat?

Ideálním dobou, kdy se na pořízení ohřívací zásuvky zamyslet, je pořizování nové kuchyně. Vzhledem k celkové ceně kuchyně nejde o zas tak vysokou investici, nejlevnější se dají pořídit od 5 500 Kč. Navíc ji budete moci umístit tak, abyste byla po ruce vždy, když ji potřebujete – tedy v blízkosti varného centra či trouby a zároveň blízko místa, kde servírujete pokrmy na talíře.

Ani když máte kuchyň zařízenou, není její instalace problém. Lze ji namontovat téměř do každé kuchyně. Protože obvykle mívá nenápadný univerzální design, skvěle zapadne kamkoliv. Jediné, co budete potřebovat, je možnost připojení do elektrické sítě. Výška umístění by měla být taková, abyste do zásuvky vždy dobře viděli a pohodlně mohli bezpečně nakládat s jejím obsahem. Vše, co vložíte dovnitř, se ohřeje a hrozí tak nebezpečí popálení.

K čemu všemu slouží

Ohřevná zásuvka je doslova bezkonkurenční pomocník v nahřívání nádobí. To se nám doma nepodaří jednoduše nahřát na potřebnou teplotu. A zvlášť v zimních měsících, kdy jídlo rychle chladne, nahřáté nádobí přijde vhod. Ovšem i káva a čaj z nahřátého nádobí chutnají lépe. Ohřevná zásuvka se hodí skvěle na ohřívání jídla, ale třeba i k nakynutí těsta připravovaného z kvasnic. Hbitě nahradí mikrovlnnou troubu, o níž jste jistě už také zjistili, že jídlo v ní ohřáté není až tak dobré. A co je výborné, použít se dá ohřevná zásuvka i na rozmrazování potravin.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu