Zbavte se zápachu z cigaret

Dům 05. srpna 2017 | 09:22 — Simona Hrušková
Cigaretový zápach… nezaměnitelný, všudypřítomný a pro nekuřáky, a často dokonce i kuřáky, přinejmenším nepříjemný.
Nemusíte být ani kuřačka - stačí, když vás někdo s tímhle nepříjemným zlozvykem navštíví. / Shutterstock

Není nad to, když dorazíme z práce domů a náš byt krásně voní. Dostat nechtěný zápach z interiéru není nic složitého, ale život to dokáže otrávit pořádně. Připravili jsme pro vás pár tipů a rad, jak na zápach v bytě.

Ocet vytáhne zápach z nábytku

Ocet je výborným pomocníkem nejen na jarní úklid, ale mísa s octem zanechaná v místnosti, vytáhne zápach z nábytku a poradí si i se spáleninou ve vzduchu. Dobře zafunguje jemný octový roztok i na koženou sedačku, která je načichlá cigaretovým kouřem. Při tomto čištění buďte opatrní, ocet používejte v malé dávce a sedačku ihned ošetřete impregnačním krémem.

Jedlá soda zachrání vaši ledničku

Se zápachem z koberce nebo z ledničky si poradí hravě jedlá soda. Stačí, když do ledničky nasypete jedlou sodu na malý talířek. Na koberec či sedačku nasypte trochu sody, nechte působit a zbytek vysajte vysavačem. Určitě se na textilní plochy nevrhejte se sodou ihned. Vyzkoušejte, co bude dělat soda na povrchu, který není vidět. 

Vyperte, co se dá

Možná se vám to zdá banální, ale je to základ. A účinný. Sundejte z oken záclony i závěsy, povlaky ze všech polštářů, přehozy z křesel i sedací soupravy, nezapomeňte na ubrus a ozdobné dečky a všechno hoďte do pračky. Věci, které se vyprat nedají, odneste do čistírny.

Káva

Rozemletá kávová zrna mají v zásadě stejný účinek jako jedlá soda, bezvadně absorbují pachy. Rozhodně je ale nesypejte ani nerozprašujte na textil, neboť mohou nadělat nepěkné skvrny. Místo toho nasypte mletou kávu do několika papírových kávových filtrů, ty pak pevně zavažte. Takto vytvořené balíčky rozmístěte po zasažené místnosti.

Dřevěné uhlí

Nasypat dřevěné uhlí do misky a rozmístit po pokoji není sice nijak zvlášť cool, cigaretové pachy to ale pohlcuje bravurně. Potřebného účinku dosáhnete zhruba za týden. 

Žárovky

Žárovky jsou při boji s cigaretovým zápachem hned dvojím problémem: jednak přirozeně přitahují cigaretový kouř. A jednak pokaždé, když je pak znovu zapnete, teplo uvolní zápach z těchto kouřovým usazenin zpět do vzduchu. Chcete-li se zbavit cigaretového zápachu, nezapomeňte důkladně umýt i žárovky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Filmový festival zahájen: Okouzlující Daniela Peštová ohromila Vary!

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...

Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době...

Chováte koi kapříky? V létě jim může hrozit i úpal

Chybí vám miska na party? Vyrobte si ji z konfet nebo...

Úžasné podtácky pod vaše skleničky vás nadchnou. Jsou z...