Preventivní ochrana před otravným lezoucím i létajícím hmyzem

Dům 07. července 2017 | 08:23 — Anna Novotná
Jako preventivní ochrana proti hmyzu poslouží posuvná síť. Je ideální především pro terasy, balkony, zimní zahrady a obecně pro větší plochy. Díky tomu, že rám se posouvá podél plochy, nepřekáží a neokrádá vás o prostor!
Další 2 fotografie v galerii
Trápí vás lezoucí či létající hmyz? Nemusí! / Shutterstock

Preventivní ochrana před otravným lezoucím i létajícím hmyzem je tím nejúčinnějším řešením. Jakmile si na pohodlí zajištěné sítěmi zvyknete, už se nebudete chtít spoléhat na nic jiného. Posuvné řešení se používá pouze u sítí do dveří, a to nejčastěji tam, kde není prostor pro běžný systém otvírání sítě. 

Posuvné sítě proti hmyzu se používají pro rozměrově větší typy balkonových nebo vstupních dveří, terasy, zimní zahrady a obecně pro větší plochy. Ideální řešení nabízí pro dvoukřídlá francouzská okna. Konstrukce posuvných sítí se skládá z vnějšího rámu a jednoho nebo dvou pojezdových křídel sítě. Nevyžadují žádný prostor pro otevření. Jejich výhodou je velmi lehký a tichý chod, příjemné ovládání a jednoduchá montáž. Posuvné sítě jsou vhodné do velmi frekventovaných míst. Pro správnou funkci je nutná absolutní rovina místa pro instalaci. Díky svému provedení jsou velmi lehké, čímž je zajištěn tichý chod, příjemné ovládání a jednoduchá montáž.

Technické parametry posuvných sítí proti hmyzu

Montáž rámu se provádí přímo na stěnu, popřípadě do výklenku. Základem posuvné sítě proti hmyzu je gáz vyrobený z tkaniny se skelnými vlákny. Tato tkanina je potažená plastem, díky čemuž je odolná proti přetržení, povětrnostním vlivům a korozi. Gáz této sítě proti hmyzu nabízíme ve třech barvách – bílé, šedé a černé. Je možné také zvolit alternativní tkaninu z ušlechtilé oceli. 

Ochranná síťka proti pylu nevyužívá chemických látek, a přesto účinně zabraňuje až 87 % pylů – přitom nijak neomezuje cirkulaci vzduchu a propustnost světla.

Posuvná síť proti hmyzu je tvořena rámovým profilem, kluzné lišty ve tvaru „L“ nebo „Z“ (oboje protlačovaný hliník), gáz, oběžná dvojitá lišta (hliník) a ovládací rukojeť (plast). Obecně jsou v nabídce dva druhy dveřní sítě proti hmyzu, jednokřídlá a dvoukřídlá.  Kotvení kluzných lišt se provádí na rám okna, podlahu nebo horní ostění – možnost přizpůsobení montážní situaci.

Díky subtilním profilům, ze kterých jsou posuvné panely této sítě proti hmyzu tvořeny, lze v mnohých případech tento systém ochrany proti hmyzu dodatečně instalovat do prostoru mezi venkovní žaluzii a francouzské dveře.

Přednosti:

  • snadné ovládání
  • možnost zachování bezbariérového vstupu
  • maximální odolnost při vysoké frekvenci užívání
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou krásné i v zimě

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Nejlepší lázeňská města v Evropě, kde můžete během zimy...

Budoucnost turistiky: Jak budeme cestovat v roce 2028? Trendy...

Nejkrásnější národní parky USA. Poznejte přírodou,...

Zimní Šumava: Užijete si sjezdovky, běžecké tratě a...

Už přemýšlíte, kam vyrazíte v létě? Na Maltě si užijete...

Zavřít reklamu