Alobal a jeho využití v domácnosti. Pár fantastických triků, které vám usnadní práci

Dům 19. září 2017 | 11:22 — Anna Novotná
Alobal je velmi praktická věc, která vám pomůže v kuchyni, a nejen v ní, vyřešit spoustu problémů a usnadní mnohé činnosti. Co všechno se dá s alobalem dělat?
Další 2 fotografie v galerii
Hliníková fólie patří k pomůckám, na které často zapomínáme, a přitom mají mnoho využití / Shutterstock

Alobal je pro většinu z nás v kuchyni nenahraditelným pomocníkem. Možná ale neznáte všechna jeho využití, která vám v domácnosti výrazně usnadní práci. Triků, které vám usnadní práci v domácnosti, je nespočet. Pár jich pro vás máme!

Žehlení

Žehlení si zjednodušíte tím, když vložíte alobal pod potah žehlicího prkna. Stačí vzít hliníkovou fólii neboli alobal a položit ho na žehlicí prkno lesklou stranou nahoru. Pak přes fólii dejte povlak na žehlicí prkno a už jen žehlete oblečení jako obvykle.

Prádlo, které byste žehlili třeba patnáct minut, teď zvládnete během pouhých pár minut. Alobal totiž funguje jako tepelný izolátor, a tak silně zvýší efektivitu žehlení. 

Topení

Abyste zvýšili hřejivost radiátorů, tak přilepte silnější alobal na lepenku - lesklejší stranou ven a tu dejte zezadu na radiátor.

Zeď za radiátorem pohlcuje docela slušné množství tepla, čemuž se dá zabránit aluminiovou fólií. Funguje tak, že odráží teplo zpět do místnosti. 

Teplé boty

Obdobně jako je dobrou izolací stěn za radiátory, tak i v botách tvoří alobal tepelnou izolaci, když z něho vystřihneme vložky. Nedochází k promrzání podrážek díky dobré izolaci. V botách není  vlhko, k čemuž v zimním období přispívá i větší teplota uvnitř bot, kdy teplo, které z bot odcházelo promrzlou podrážkou, se vrací odražené od vložek zpět do krevního oběhu.

Jak udržet pečivo déle teplé

Pokud chcete, aby vám domácí pečivo nebo rozpečené pečivo vydrželo déle teplé, zabalte ho do látkového ubrousku a poté do alobalu.

Jak nabrousit nůžky

Nůžky můžete velmi snadno nabrousit tak, že několikrát přeložíte alobal, aby byl silnější a začněte stříhat. Nůžky by se měly naostřit po přestřižení asi osmi pruhů alobalu.

Pomoc při malování

Pokud doma něco lakujete, natíráte, tak můžete využít alobal k tomu, aby vám štětec snadno nezaschl. Řádně vymačkaný z barvy, stačí zabalit do alobalu a rukojeť stáhnout gumičkou. Druhý den můžete snadno pokračovat v práci. Během malování pomůže alobal také jako ochrana vypínačů.

Jak zaplašit ptáky

Pokud vám ptáci žerou ovoce na stromech, vyplašte je tím, že na vlasec navléknete proužky alobalu a vlasec natáhnete mezi větvemi.

Pomůže od bolesti!

Použití hliníkové fólie na popáleniny, bolesti svalů, zad a mnoho dalších obtíží už není žádnou novinkou. Lékaři potvrzují využití hliníkové fólie pro její vynikající výsledky. Může jít o dokonalou náhradu chemických látek a drahých léků. Obyčejný alobal tedy dokáže eliminovat popáleniny, bolesti svalů, zad, krku, ramen, kolen, nohou, kloubů, jizev po operaci a má i protizánětlivé účinky.

Postižené místo tedy pořádně zabalte do alobalu a nechte hodinu v klidu. Látky se aktivují a alobal začíná léčit. Takový hliníkový zábal můžete opakovat několikrát. Uvidíte, že se vaše obtíže velmi brzo srovnají.

A jak využíváte alobal v domácnosti vy? Využíváte všechny jeho přednosti? Podělte se s námi o vaše zkušenosti. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji cyklistů

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji...

Vydejte se na dovolenou po stopách Indiana Jonese a Vinnetoua

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského...