Pokud chcete z koření či bylinek dostat to nejlepší, musíte se naučit je doma správně skladovat

Dům 31. prosince 2019 | 16:39 — Helena Malá
Aby koření či bylinky splnily svou roli a dodaly pokrmům lahodné aroma, musíte je správně skladovat. Jinak brzy zvětrají a jejich silná vůně bude pryč. Každé koření potřebuje něco jiného.
Další 3 fotografie v galerii
Skladování koření má svá pravidla / Depositphotos

Když se naučíte koření a byliny vhodně skladovat, dostanete z nich to nejlepší, co v sobě ukrývají. Obecně platí, že všechna koření (pocházející z kořene rostliny, květů, plodů, semen nebo kůry) a bylinky (pocházející z bylinných listů rostlin) jsou nejlépe skladovány za chladných, suchých, tmavých a vzduchotěsných podmínek. Chladničky jsou však vhodné pouze pro skladování některých druhů koření a bylin.

Skladování koření a bylin

Po zakoupení čerstvého koření jej uskladněte do vzduchotěsné, uzavíratelné nádoby, která je označena názvem koření a datem spotřeby. Snadno totiž můžete zapomenout na to, co jste do nádoby dali. Koření můžete takto uchovávat po dlouhou dobu při pokojové teplotě, takže musíte být schopni mít o věcech přehled. Mletá koření mohou být skladována po dobu asi 3 let, než ztratí svou pronikavost a vůni, zatímco zrna, jako je koriandr a pepř, spolu s muškátovým oříškem a skořicovými tyčinkami, mohou být skladovány až 5 let.

Pozor na teplá místa

Velmi dobře utěsněné skleněné nádoby jsou ideální pro skladování koření v tmavých, ne příliš teplých skříňkách – neabsorbují pachy, snadno se čistí a při uzavření jsou vzduchotěsné.

Nenechávejte svá koření v blízkosti nebo přímo nad sporákem, protože výpary z vaření budou pronikat do nádob a koření se slepí dohromady nebo zplesniví. Ze stejného důvodu se snažte vyhnout držení nádoby s kořením přímo nad vařícími pánvemi, když ochucujete jídlo.

Co lze dát do lednice

Skladování koření a bylin v chladničce není ideální – téměř vždy se objeví vlhkost, což způsobuje, že se slepí nebo zplesniví. I přesto se některá koření a bylinky v chladničce opravdu dobře udržují, zejména zázvor zabalený ve vlhkém papíru, citronová tráva a chilli papričky.

Nedělejte si velké zásoby

Nakupujte v malých množstvích, abyste se vyhnuli zásobám nevyužitých, zkažených koření, která prošla datem spotřeby. Pokud je to možné, snažte se vyhnout nákupu mletých koření, protože rychle ztrácejí svou vůni a zkazí se mnohem rychleji. Mezi koření, která mají mimořádně dlouhou trvanlivost, patří: muškátový oříšek, kardamon, koriandrové semínko, kmín, hřebíček a nové koření.

I mrazničku můžete využít

Obecně koření obvykle nejsou vhodná k zamrazení, protože jejich kvalita rychle klesá. Avšak kořenicí pasty – např. pasta z oleje, cibule a gulášového koření – lze bez problémů zmrazit, protože olej chrání a zachovává vůně.

Ačkoli se bylinky dobře skladují jako sušené nebo mražené, nejlepší je mít je v květináči na okenních parapetech (bazalka, levandule, tymián) nebo je pěstovat na zahradě, abyste si je mohli vychutnat čerstvě utrhnuté. O tom, jak moc prospěšné je mít bazalku v domácnosti, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Chyby, kvůli kterým jsou ručníky po vyprání tvrdé, na omak...

Výsadba česneku. Pozor na nejčastější chyby, kterých se...

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...