Se svátky jsou spojena i četná setkávání. Jak pohodlně vměstnat více lidí do malého obýváku

Dům 25. prosince 2019 | 14:33 — Anna Novotná
Blíží se svátky a s nimi i spousta rodinných a přátelských setkání. Pokud se obáváte, že si domů kvůli malému prostoru nikoho pozvat nemůžete, letos máte možnost tento názor přehodnotit. Pohostit návštěvu v malém bytě je rozhodně možné, když jste připravení na všechny problémy, které se mohou objevit.
Další 3 fotografie v galerii
Návštěvu můžete pohostit i v malém bytě, když víte, jak na to / Depositphotos

Jedna z věcí, se kterými musíte v malém bytě počítat, je posouvání. To znamená, že budete muset přesouvat nábytek, tácy s občerstvením a nebo i se samotnými hosty, v případě, že někdo něco rozlije. Vaši hosté nebudou mít s tímto intimním rozvržením problém, pokud po celou dobu udržíte veselou atmosféru. Zde je několik dalších věcí, na které je dobré být připravený.

Využijte netradiční možnosti míst k sezení

Pořiďte si dostatečné množství sedacích polštářů nebo stolků, které mohou sloužit i jako židle bez opěradla. Místa k sezení by měla být neformální a flexibilní s tím, že nesmíte zapomínat na uličky, které jsou nezbytné k pohybu. Mezi vhodný nábytek patří lehké židle, které lze snadno posouvat, a konferenční stolek s úložným prostorem vespod, kdyby si chtěl někdo odložit talíř nebo skleničku.

S dekoracemi se držte hesla: Méně je více

Pro párty v malém bytě dobře fungují jednobarevné dekorace. Dobré je také většinu ozdob pověsit, abyste ušetřili místo na podlaze. Protože potřebujete volný prostor využít k jiným účelům, držte dekorace na minimu.

Rozprostřete občerstvení

Jídlo je dostupnější, když ho rozprostřete na různé povrchy do celé místnosti. Umístěte jídlo na stolečky a stolky kolem nábytku, aby hosté nemuseli chodit pro jednohubky daleko. Cílem je rozptýlit hosty tak, aby všichni nebyli namačkaní na jednom místě.

Setřete hranici mezi vnitřkem a venkem

Pokud máte možnost využít i venkovní prostory, udělejte to. Jestli lze vyjít z obýváku na terasu, přideje další stůl, kam budete moci umístit další hosty, jídlo a zábavu. V malém prostoru je dobré mít nějaké stanoviště i venku, aby hosté měli možnost přecházet mezi vnitřkem a vnějškem. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Chyby, kvůli kterým jsou ručníky po vyprání tvrdé, na omak...

Výsadba česneku. Pozor na nejčastější chyby, kterých se...

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...