Mlží se vám v autě skla? Existují jednoduché triky, díky kterým už tento problém nebudete řešit

Ostatní 16. prosince 2019 | 11:24 — Anna Novotná
Zamlžená skla v autě jsou velmi nepříjemná. Tento problém se týká hlavně starších vozů, ale občas se objeví i u novějších modelů. Existují snadná řešení. Zaberou vám doslova jen pár minut a nijak nezatíží ani vaši peněženku.
Další 2 fotografie v galerii
Zamlžených skel v autě se dá snadno zbavit / Internet

Kdo jednou jel s autem, kterému se ustavičně zamlžovala skla, ví, jak je to na obtíž. Pokud pospícháte a nemáte čas neustále zatavovat a okna utírat, abyste viděli na cestu, nezbývá vám obvykle nic jiného, než jet s otevřenými okny a neustále tak větrat.

Poradíme vám dva jednoduché a hlavně laciné fígly, jak se problému se zamlžováním oken definitivně zbavit. 

Ponožky a kočkolit

K výrobě prvního "odmlžovače" vám budou stačit staré ponožky a kočkolit - tedy stelivo do kočičího záchodu. Velký pytel lze pořídit už za pár korun.

Další postup už je opravdu snadný. Kočkolit nasypte do ponožky a tu pak pevně uvažte, aby granule nevypadaly. Pro větší jistotu lze takto napěchovanou ponožku ještě zabezpečit druhou ponožkou.

Kočkolit dokáže skvěle absorbovat vlhkost a tutéž službu, jako v kočičí toaletě, vám udělá i v autě. Ponožku stačí dát na palubovku nebo pod sedadla a brzy bude po problému. Kočkolit do sebe spolehlivě naváže všechnu okolní vlhkost. Po čase nezapomeňte náplň vyměnit za suchou, ať je vychytávka stále funkční.

Pěna na holení

Na další způsob, jak se zbavit věčně zamlžených oken, je třeba mít po ruce pěnu nebo gel na holení, toaletní papír a čistý hadr.

Pěnu na holení si dejte do ruky a pečlivě ji naneste na celé okno. Pak rozlíčenou pěnu odstraňte suchým hadrem a nakonec několika ústřižky toaletního papíru okno vyleštěte.

A máte hotovo. Díky pěně už se sklo v autě mlžit nebude. Stejnou metodu můžete použít i například doma v koupelně na zrcadle. Podle klimatických podmínek vydrží tento fígl asi měsíc, pak je třeba postup opakovat. Dále čtěte: Připravte se na zimu. Vyrobte si za pár minut zásobu nemrznoucí směsi do odstřikovačů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Americká společnost SpaceX je lídrem kosmického průmyslu. Evropa nestíhá držet krok

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Pokud se rádi pusinkujete se svým psím mazlíčkem, můžete...

Bez správného stříhání se sladkých malin nedočkáte. Mezi...

Ohniště sluší nejen venkovským, ale i moderním zahradám....

Uchovejte si část úrody na zimu. Můžete ji zavařit, zmrazit...

Rozlučte se s rozpáleným bytem. Místnosti lze ochladit i bez...

Zavřít reklamu