Naučte se správně poskládat napínací prostěradlo, ušetříte hodně místa ve skříni

Ostatní 19. října 2019 | 20:57 — Anna Novotná
Zdá se to být banalita, ale nesprávně složené napínací prostěradlo, které obvykle připomíná zmuchlanou kouli, je značně neskladné. Ve skříni proto zabírá zbytečně moc místa. Pokud zrovna nehýříte úložnými prostory, vyplatí se naučit pružné prostěradlo pěkně poskládat. Budete překvapeni, kolik prostoru navíc tím ve skříni získáte.
Další 3 fotografie v galerii
Zmuchlané napínací prostěradlo zabírá ve skříni moc místa / Depositphotos

Dříve byla k dostání jen klasická rovná prostěradla, která hospodyňky po vyprání jednoduše vyžehlily a poskládaly úhledně do skříně. Dnes jsou více v oblibě pružná napínací prostěradla, která jsou velmi praktická. Mnoho lidí ale neví, jak takové prostěradlo správně poskládat.

Prostěradla chrání matraci před mechanickým poškozením nebo zašpiněním. Jelikož jsou napínací prostěradla opatřena gumou, je však mnohdy obtížné je po vyprání a vysušení správně poskládat. Když víte, jak na to, nezabere vám to víc než pár vteřin. A zmuchlaným koulím ve skříni či šuplíku bude jednou provždy konec.

Jak nejlépe napínací prostěradlo poskládat?

Pokud i vy nevíte, jak z napínacího prostěradla vytvořit úhledný tvar, zkuste se držet tohoto návodu:

  • 1. Postavte se a ruce vložte do dvou rohů na delší straně prostěradla. Následně ruce přiložte k sobě a oba konce spojte, tak, že jeden roh přetáhnete přes druhý roh prostěradla.
  • 2. Stejný postup opakujte se zbývajícími rohy, přičemž první dva rohy držte stále spojené v jedné ruce. Pokud máte při skládání potíže udržet rohy pohromadě, položte si prostěradlo na stůl nebo postel.

  • 3.Všechny rohy prostěradla přiložte k sobě a spojte v jeden.
  • 4. Poté, co máte všechny čtyři rohy spojené, přehněte látku s gumou, abyste docílili jednotného tvaru širokého pruhu. Zarovnejte prostěradlo a upravte případné nerovnosti.
  • 5. Teď už stačí jen prostěradlo klasicky poskládat do jednotného požadovaného tvaru.

Ušetříte místo

Takto složené prostěradlo se zbytečně nemačká, lze jej snadno uložit do skříně a nezabírá tolik místa jako ostatní nepraktické „koule“, které jste doteď skládali.

Pokud i tak máte problém prostěradlo s gumou poskládat, můžete si pořídit klasické bez gum. Skládání sice bude snazší, nicméně na posteli se vám snadno sroluje, což vám ve spánku může vadit. Dále štěte: Je čas vyvěsit ptačí budku. Víte, že je pro vaši zahradu velmi prospěšná?

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sledování polohy svých uživatelů. Internetový gigant čelí rozsáhlé žalobě

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu