Obytňáky jsou novým trendem. Našli jsme takový, který umí všechno

Ostatní 29. září 2019 | 20:00 — redakce
Dovolená na pláži, poznávací zájezdy autobusem, pobyt v uzavřeném resortu… dříve žádané možnosti rekreace dnes ztrácejí na popularitě. Stále více turistů se přiklání k cestování obytným vozem. Výrobci těchto vozidel mají co dělat, aby uspokojili stále rostoucí poptávku. Ovšem spolu s poptávkou roste i počet firem vyvíjejících nová řešení pro tyto vozy. Začátkem října se schází v Paříži na veletrhu vozidel určených pro rekreaci a volný čas.
Další 4 fotografie v galerii
Peugeot Boxer 4×4 Concept se hodí pro jízdu ve štěrku, blátě, sněhu i na skalnatých cestách / Peugeot

Mezi vystavenými vozy je hodně těch, které stojí za pozornost, ovšem nás velice zaujal Peugeot Boxer 4x4 Concept. Jedná se o koncept, který zatím není v prodeji, ale je názornou ukázkou dokonalého využití prostoru, všeumělem zvládajícím splnit sny každého dobrodruha i téréňákem, jenž se nezalekne žádné cesty-necesty.

Na první pohled si vás získá originálním designem, na druhý pak zajímavou kombinací materiálů, kterou tvoří odstíny Wanderlust Green a Mint, Alcantara Gréval Grey a přírodní bílý kámen. V interiéru vás čeká osvěžující příjemný prostor s uklidňujícími světlými tóny. Pohodovou atmosféru dotváří použití dřevěných prvků. Celý strop je potažen látkou, a působí proto velmi útulně. Pro doladění do posledního detailu je chrom uvnitř kliky a u pantů dveří nahrazen saténovou úpravou.

Koncept o délce 6 metrů vychází z modelu Peugeot Boxer L3 a je optimalizován tak, aby dobrodruhům poskytl obytný prostor o velikosti 10 m², což je ideální pro 3 osoby. K dispozici jsou 4 samostatné prostory, tedy kuchyň s jídelnou, místo na spaní, koupelna a místo pro řízení. Ve voze je velké množství úložných prostorů, do nichž se vejde veškeré vybavení pro různé sporty a outdoorové aktivity i každodenní život.

Peugeot Boxer 4×4 Concept se hodí pro jízdu ve štěrku, blátě, sněhu i na skalnatých cestách. Převodovka 4×4 Dangel využívá viskózní spojku a rozdělovací převodovku vpředu. Účinnost pohonu všech čtyř kol zvyšují i vysoce výkonné pneumatiky. Světlá výška vozu Peugeot Boxer 4×4 Concept je zvýšena o 30 milimetrů vpředu a o 50 milimetrů vzadu, díky čemuž vůz dokáže překonat většinu překážek. Nezastaví ho ani nejstrmější svahy. Motor BlueHDi 165 s šestistupňovou manuální převodovkou vyvíjí potřebný točivý moment 370 Nm, přitom dodržuje nejnovější emisní normy Euro 6.

Pro milovníky dobrodružství doplňuje koncept Boxer 4×4 kánoe Canadien z ořechového dřeva, kterou lze uložit na střešní nosič vozu. Byla vyrobena na míru, aby bylo zachováno otevírání střešních oken. Boční žebřík kopíruje tvar podběhu kola a poskytuje snadný přístup k střešnímu nosiči, přičemž současně ponechává přístup k bočnímu vybavení.
Nezapomnělo se ani na horské kolo Peugeot eM02 FS Powertube. Toto elektrokolo patří k nejnovější generaci e-Bikes Peugeot. Kompaktní baterie je zabudována přímo do rámu, takže byl zachován ladný elegantní styl kola. Díky dvojitému odpružení je univerzální, a je tedy ideálním partnerem na náročných cestách. Ukládá se do zadní části vozu Peugeot Boxer 4×4 Concept na nosič upevněný na tažné zařízení závěsu. Jeho odstín Mint je stejný jako barevné prvky na voze a jemně kontrastuje s matnými černými dveřmi.

Na cestách se nikdy neztratíte díky nové navigaci s devítipalcovým dotykovým displejem, která vám umožní zadat rozměry vozidla a vyhnout se tak silnicím s možnými omezeními. Tato navigace je kompatibilní s dopravní aplikací Waze fungující v reálném čase. Umožňuje připojení dvou telefonů současně a zobrazuje záběry obou HD kamer s více pohledy dozadu i dopředu pro dokonalou kontrolu nad okolím.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Zavřít reklamu