Zatočte s usazeninami v toaletě či odpadech, jde to levně a bez chemie

Ostatní 26. srpna 2019 | 09:11 — Veronika Prášilová
Ekologické čisticí prostředky jsou v současnosti hojně diskutovaným a moderním tématem. Pořídit je můžete buď v drogerii, kde však za ně vzhledem k rostoucímu trendu vydáte poměrně vysokou sumu, anebo si je můžete snadno vyrobit doma.
Další 3 fotografie v galerii
Usazeniny v toaletě, kam nedosáhne štětka, jsou silným protivníkem / Depositphotos

Pojďte si společně s námi vyrobit za pár korun prověřený čistič záchodů či odpadu.

Staří osvědčení pomocníci

Mezi nejlevnější a zároveň nejúčinnější prostředky, které čistí a zároveň dezinfikují, patří ocet a kuchyňská soda. Jak už jste se jistě mnohokrát v domácnosti přesvědčili, mají tyto dvě ingredience nezastupitelnou funkci nejen při vaření, ale jsou i skvělými domácími pomocníky. Proto pokud hledáte účinný a cenově velmi přívětivý prostředek například na čištění toalety, sáhněte po sáčku se sodou a láhvi s octem.

Jak na čištění toalety

Nejprve do záchodové mísy nasypejte sodu, kterou zalijte sklenicí octa. Během chvilky začne probíhat reakce, během níž začne směs bublat. Jakmile tento proces skončí, nechejte ještě vše pár minut účinkovat a poté mísu dočistěte pomocí záchodové štětky. Budete rozhodně mile překvapeni, že ocet v kombinaci se sodou nejen bezvadně odstraní vodní kámen, ale celou mísu také skvěle vyčistí a vydezinfikuje.

Když vám ocet nevoní

Pokud vám octový odér nedělá příliš dobře, můžete si celý proces zpříjemnit tím, že do bublající směsi přidáte pár kapek aromaolejíčku s antiseptickým účinkem, například se silicí z tea tree, skořice či levandule. Ta má mimochodem v domácnosti také hezkou řádku využití. Přesvědčit se o tom můžete v našem článku zde. Když už budete u čištění toalety, rovnou můžete propláchnout také odpad v toaletě, umyvadle, vaně či sprchovém koutě.

Protáhněte odpady

Pokud je problém s tím, že odpad již neodtéká, právě směs sody a octa, kterou jsme použili na vyčištění toalety, pomůže k protažení odpadu. Jestli však chcete vyčistit odpad preventivně, ohřejte si 4 litry vody, do níž nasypejte polovinu čtvrtlitrového hrnku kuchyňské soli a vše důkladně promíchejte. Směs opatrně lijte do odpadu, který tímto ekologicky pročistíte.

Rozhodně však nedoporučujeme doma připravené čisticí prostředky kombinovat s chemickými přípravky z obchodu. Mohlo by dojít k jejich neočekávané reakci. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy, kde se rozhodně nudit nebudete

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy,...

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si...

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi...

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když...

Dovolená v Karibiku se může změnit v horor. Čeho se při...

Nejkrásnější ostrov na světě uspokojí dobrodruhy i...

Zavřít reklamu