Úložné boxy dokáží pomoci s nedostatkem místa, ale jejich výběr chce rozvahu

Dům 25. srpna 2019 | 19:57 — Veronika Prášilová
Pořád přemýšlíte, kam uložit věci, které běžně nevyužíváte, ale nemáte dostatek financí na pořízení nové skříně či jiného velkého úložného prostoru? Pak pro vás může být zajímavým řešením pořízení úložných boxů, do nichž se dá elegantně schovat mnoho věcí.
Další 3 fotografie v galerii
Krabice, boxy, truhly... Úložných prostor není nikdy dost / Internet

Je však dobré zbrkle nenakupovat podle ceny, ale držet se několika základních rad, abyste nakonec nesplakali nad výdělkem.

Berte v potaz pravidelnou údržbu

Dnešní prodejci nabízejí mnoho úložných krabic a boxů za velmi přijatelné ceny, avšak je dobré nejprve pořádně promyslet, které pro vás budou ty pravé. Už při nákupu byste měli brát v potaz, že se v každé domácnosti více či méně práší, a tomu by měl být přizpůsoben váš výběr.

Pokud žijete například v přízemí, navíc v blízkosti silnice či pole, kde je utírání prachu na denním pořádku, pak byste rozhodně neměli kupovat úložné krabice, které se nedají omývat nebo nemají víko. Určitě tedy zapomeňte například na látkové boxy, které byste měli jen tak umístěné v policích. Ty můžete využít maximálně na oblečení v dobře uzavřené skříni.

Když saháte po papíru

Vhodnou volbou nemusí být ani papírové krabice, byť by byly opatřené víkem. Pokud budou opět volně uloženy v interiéru, měly by být ze silnějšího kartonu a určitě by neměly být opatřeny úchyty ve formě otvorů, kterými se bude do krabice prášit. Počítat také musíte s nižší trvanlivostí, otěrem motivu, omezenou možností očisty a prakticky nulovou odolností proti případnému styku s vodou. 

Račte si vybrat

Pro potřeby takového uložení věcí jsou zřejmě nejvhodnější plastové boxy s víkem, které se dá v ideálním případě navíc zacvaknout. Možná vás na první pohled plast děsí, avšak věřte tomu, že dnešní výrobci nabízejí boxy v mnoha barvách i provedeních, čirými materiály počínaje a dekorativními vzory konče. Také s rozměrů si dnes vybere jistě každý, v nabídce jsou krabičky velikosti čajových krabiček i boxy velikosti peřináčů.

Vždy však platí nejprve si dobře rozmyslet, co do nich budete ukládat a jak často budete věci potřebovat. Stále platí, že ty nejvíce používané je ideální mít uložené tak, aby byly po ruce a v bezpečí před prachem a nečistotami, například psími chlupy, o čemž vědí své zejména majitelé línajících plemen. Pokud i vy máte podobné zkušenosti, přečtěte si náš další článek. Tady najdete pár rad, jak s všudypřítomnou opadanou srstí bojovat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

Léčivou bylinku, která pomáhá na nervy, diabetes či astma,...

Jak snadno vypeckovat třešně a zbavit je červů. Díky...

Zahrada ve svahu je velká výzva. Když ale dodržíte několik...

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Zavřít reklamu