Plánujete výměnu podlahy? Poradíme nejvhodnější materiály i s ohledem na domácí mazlíčky

Dům 18. srpna 2019 | 08:40 — Veronika Prášilová
Při výběru nové podlahy vždy bereme v potaz aktuální nároky, které naše rodina má. Jiné budou ve chvíli, kdy si novou krytinu vybírá mladý pár žijící bez dětí, náročnější na výběr bude naopak rodina, která má potomky. Možná vás to dříve nenapadlo, ale v případě, že chováte nějakého domácího mazlíčka, který se po podlaze pohybuje, měli byste i na to brát zřetel.
Další 4 fotografie v galerii
Při soužití s mazlíčky dostává podlaha neskutečně zabrat / Depositphotos

Typickým příkladem, který je třeba při výběru podlahy zohlednit, je život se psem.

Vinyl je top

Ideální podlahovou krytinou pro majitele mazlíčků je jednoznačně vinyl. Jeho povrch je vysoce odolný, podlaha se snadno udržuje a není problém, pokud se na ni vylije třeba miska s vodou. Dnešní výrobci navíc nabízejí vinylové podlahy v takových provedeních, která se už dávno nepodobají klasickým linoleům z dob socialismu. Existuje mnoho dekorů a barevných odstínů, takže si ten pravý pro svou domácnost vyberete.

Ze začátku podlaha může vaším mazlíčkům podkluzovat, ale jejich tlapky si ni velmi rychle zvyknou a brzy to pro ně nebude problém. Nemusíte se ani obávat, že by podlahu poškodili svými drápky nebo nějakým nezbedným chováním. A pokud máte navíc malé děti, vinyl oceníte dvojnásob.

Laminát neodolá loužičkám

Naopak méně vhodnou je v případě chovu domácích mazlíčků laminátová podlaha, která je velmi náchylná na kontakt s tekutinou. Takže v případě, že váš miláček občas vykoná malou potřebu, může se stát, že se vám podlaha začne vzdouvat. 

Elegantně se to dá vyřešit speciálním nátěrem, který pomáhá podlahu chránit, ale je třeba myslet na to, že se musí v pravidelných intervalech obnovovat. Laminátová podlaha navíc poměrně hodně klouže, pravdou však je, že bývá velmi odolná proti poškrábání. Proto, pokud se nakonec pro tento typ podlahy rozhodnete, volte ten s vyšší třídou zátěže.

Dřevo si dobře rozmyslete

Co se týká dřeva, na to v případě, že máte psy nebo kočky, raději zapomeňte. Byli byste brzy zklamaní. Dřevěné podlahy jsou sice nádherné na pohled, ale také velmi náročné na údržbu, a to i když nemáte zvířata. Co všechno je třeba dodržovat, aby vám dlouho vydržely hezké, se dočtete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm vlastně nebyl

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm...

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující...

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Zavřít reklamu