Nemůžete se zbavit lepidla od etiket? Existuje na to jednoduchý trik

Ostatní 01. srpna 2019 | 11:13 — Veronika Prášilová
Také občas rudnete vzteky, když si přinesete domů novou věc, sundáte z ní cenovku a po ní zůstane na předmětu lepidlo? Anebo důkladně umyjete zavařovací sklenice, z nichž se sloupnou etikety, ale lepivá plocha ne a ne pustit?
Další 3 fotografie v galerii
Drhnutí lepidla od etikety je nekonečná práce / Depositphotos

Pak pro vás máme zajímavý trik, který by vás možná dříve nenapadl.

Tuk není vždy na škodu

Určitě to zažil každý z nás. Myjeme nové sklenice či jiné nádobí, abychom je připravili k použití, ale zároveň se špínou jde dolů také etiketa. Ta i přes úporné drhnutí nechává na stěnách či dně zbytky lepidla, do něhož se zaručeně budou zachytávat nečistoty. Má to vůbec nějaké řešení?


Věřte tomu, že ano. A dokonce je poměrně snadné. Zbytky lepidla, ať už se jedná o nádobí, nebo třeba lidskou kůži, na níž byla předtím umístěna náplast, totiž snadno odstraníte s pomocí čehokoliv mastného. A je jedno, sáhnete-li po masážním olejíčku, stolním oleji nebo starém dobrém sádle.

Nechejte olej vpít

Stačí zalepené místo potřít omastkem a pak chvíli počkat, než se vpije do lepidla. Během doslova pár vteřin jde lepidlo krásně odstranit. Tento krok můžete uskutečnit i v případě, že je ještě na nádobí či kůži náplast či etiketa nalepená. Stačí ji důkladně promastit, chvíli počkat a pak se radovat z výsledku.

Otestujte povrch

Výhodou této metody je, že olej neobsahuje silné chemikálie, takže ji můžete využít i na citlivé povrchy. Nicméně některé materiály mohou část oleje vsáknout, což může způsobit, že na daném místě zůstane skvrna. Ohroženo je hlavně dřevo a látka, bát se naopak nemusíte u skla, porcelánu nebo lidské kůže. Pokud si nejste vhodností tohoto postupu jisti, vyzkoušejte jej nejprve na malém a skrytém místě.

Dalším zázrakem pro odstraňování nečistot různého původu v domácnosti je pivo. To se skvěle hodí například při likvidaci skvrn, jak se můžete dočíst v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tomu se říká retro v televizi. Hlasatelky se vracejí na obrazovku

Připravte se na jaro. Vyrobte si hnojivo, které vám zajistí...

Pěstování minikiwi je překvapivě jednoduché. Zasaďte si...

Ušetřete peníze a vyrobte si tablety do myčky doma. Vyjdou na...

Nevyhazujte pecku z manga do koše. Vypěstovat si z ní můžete...

Leden je ideální k výsadbě trvalek do venkovních truhlíků....

Pokud chcete, aby vám vlašské ořechy vydržely chutné celou...

Zavřít reklamu