Ptáci potřebují péči nejen v zimě, ale i v horkých letních týdnech

Ostatní 16. července 2019 | 08:58 — Veronika Prášilová
O tom, že v zimě je třeba ptáčkům přilepšovat, a pak zejména v třeskutých mrazech jim zajistit přístup ke krmení, nikdo jistě nepochybuje. Napadlo vás ale někdy přemýšlet nad tím, že opeřenci žijící ve volné přírodě mohou potřebovat pomoc člověka nejen v zimních měsících, ale také v létě?
Další 3 fotografie v galerii
Ptáci potřebují vodu nejen na pití / Internet

Pokud uvažujete o vodě, pak se vaše myšlenky ubírají správným směrem.

Voda je důležitá nejen kvůli pití

Léto, tak jak jej známe z posledních let, tedy suché a skoupé na dešťové přeháňky, je pro ptáčky poměrně krušným obdobím. Často se pro ně stává bojem o vodu, aby horké měsíce vůbec byli schopni přečkat. A to nejen ve smyslu, že samozřejmě potřebují pít, ale díky vodě se také dokáží zchladit a postarat se o své peří, bez čehož neumějí žít.

Pítko, nebo rovnou bazének?

Abychom jim jejich stále obtížnější situaci ulehčili, je dobré jim na vhodných místech zajistit přístup k vodě. Základem letní péče o ptáčky je zajištění vhodného napajedla či nádrže na koupání. A je jedno, zda tyto pomůcky vyrobíte svépomocí nebo pro ně zamíříte do hobby marketu. Za obojí vám budou opeřenci vděční.

Pozor na predátory

Při umisťování těchto nádob nezapomínejte zejména na to, aby byly pro ptáčky v bezpečí. Je třeba lokalizovat je tak, aby se k nim nedostali dravci, zejména pak kočky, dále pak by bazének měl být ve stínu, a ideálně také v blízkosti keřů či stromů. Nemusíte ale kvůli tomu rozhodně šplhat do korun stromů.

Často měnit a dolévat

Také byste měli myslet na to, že vodu v pítku či bazénku bude nutné často měnit či doplňovat. Už proto je taktické tyto nádoby umístit do dosažitelné úrovně. A nezapomínejte v létě ani na hmyz, pro který je léto taktéž poměrně náročnou zkouškou. Abyste užitečným hmyzákům dopřáli co největší komfort a zároveň jim poskytli dostatečný úkryt, zkuste jim třeba u vás na zahradě postavit takzvaný hmyzí hotel. Pokud byste hledali inspiraci, naleznete ji v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Americká společnost SpaceX je lídrem kosmického průmyslu. Evropa nestíhá držet krok

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Pokud se rádi pusinkujete se svým psím mazlíčkem, můžete...

Bez správného stříhání se sladkých malin nedočkáte. Mezi...

Ohniště sluší nejen venkovským, ale i moderním zahradám....

Uchovejte si část úrody na zimu. Můžete ji zavařit, zmrazit...

Rozlučte se s rozpáleným bytem. Místnosti lze ochladit i bez...

Zavřít reklamu