Čmáranice od fixek? Existuje účinný způsob na jejich odstranění

Dům 10. července 2019 | 08:58 — Veronika Prášilová
Také vám drásají nervy situace, kdy váš nezbedný potomek pomaluje fixou či popisovačem stůl, nábytek nebo třeba linoleum? Ačkoliv se nejedná o nic příjemného, svůj vztek můžete alespoň částečně hodit za hlavu. Existuje totiž účinný způsob, jak se nechtěných čmáranic zbavit.
Další 3 fotografie v galerii
Fixou počmáraný lakovaný nábytek by měl jít zachránit / Internet

Věřte tomu, že účinný prostředek na odstranění nechtěných popisků a malůvek najdete ve své domácnosti.

Odstraníte dětské malůvky i špatné popisky

S nechtěnými čmáranci od zvýrazňovačů či fixek se ve své domácnosti setká jistě každý. Buď za to mohou vaše ratolesti, nebo jste je mohli způsobit i vy, když jste chtěli popsat plastové krabičky s jídlem, které ukládáte do mrazáku. Až dosud jste asi byli smíření s tím, že tyto nápisy nebo výsledky kreativity vašich dětí zůstanou na předmětech uchovány navždy. Ale věřte, že tomu tak nemusí být.

Funguje to na téměř každém povrchu

Ať už se jedná o plast, linoleum, sklo, porcelán, ale i kov nebo třeba CD a DVD disky, různých popisků a čmáranic se můžete zbavit stejným způsobem, a to s pomocí obyčejného deodorantu ve spreji. Ten stačí nastříkat na skvrnu po fixe či zvýrazňovači, nechat chvíli působit a poté už se můžete kochat pohledem na to, jak se flek začne rozpouštět. Předmět poté opláchněte pod tekoucí vodou nebo otřete mokrým hadříkem a na závěr ještě vysušte.

Opravíte i špatně popsané disky

Možná budete překvapeni, jak krásně chtěné i nechtěné popisky zmizely. Tento způsob očisty můžete využít také v případě, že popisujete vypálená CD nebo DVD a nedopatřením přitom uděláte chybu. I na tomto povrchu lze fígl s deodorantem použít. Nemusíte se obávat ani toho, že byste nosič jakkoliv poškodili.

Pokud však náhodou už nechcete staré disky využívat k účelu, pro které jste je doma měli, pak je zkuste zužitkovat jiným způsobem. Můžou vám posloužit jako základ pro výrobu fantastických hraček, které zabaví všechny členy rodiny. O netradiční aktivitě nejen na prázdniny si můžete přečíst v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu