Čmáranice od fixek? Existuje účinný způsob na jejich odstranění

Dům 10. července 2019 | 08:58 — Veronika Prášilová
Také vám drásají nervy situace, kdy váš nezbedný potomek pomaluje fixou či popisovačem stůl, nábytek nebo třeba linoleum? Ačkoliv se nejedná o nic příjemného, svůj vztek můžete alespoň částečně hodit za hlavu. Existuje totiž účinný způsob, jak se nechtěných čmáranic zbavit.
Další 3 fotografie v galerii
Fixou počmáraný lakovaný nábytek by měl jít zachránit / Internet

Věřte tomu, že účinný prostředek na odstranění nechtěných popisků a malůvek najdete ve své domácnosti.

Odstraníte dětské malůvky i špatné popisky

S nechtěnými čmáranci od zvýrazňovačů či fixek se ve své domácnosti setká jistě každý. Buď za to mohou vaše ratolesti, nebo jste je mohli způsobit i vy, když jste chtěli popsat plastové krabičky s jídlem, které ukládáte do mrazáku. Až dosud jste asi byli smíření s tím, že tyto nápisy nebo výsledky kreativity vašich dětí zůstanou na předmětech uchovány navždy. Ale věřte, že tomu tak nemusí být.

Funguje to na téměř každém povrchu

Ať už se jedná o plast, linoleum, sklo, porcelán, ale i kov nebo třeba CD a DVD disky, různých popisků a čmáranic se můžete zbavit stejným způsobem, a to s pomocí obyčejného deodorantu ve spreji. Ten stačí nastříkat na skvrnu po fixe či zvýrazňovači, nechat chvíli působit a poté už se můžete kochat pohledem na to, jak se flek začne rozpouštět. Předmět poté opláchněte pod tekoucí vodou nebo otřete mokrým hadříkem a na závěr ještě vysušte.

Opravíte i špatně popsané disky

Možná budete překvapeni, jak krásně chtěné i nechtěné popisky zmizely. Tento způsob očisty můžete využít také v případě, že popisujete vypálená CD nebo DVD a nedopatřením přitom uděláte chybu. I na tomto povrchu lze fígl s deodorantem použít. Nemusíte se obávat ani toho, že byste nosič jakkoliv poškodili.

Pokud však náhodou už nechcete staré disky využívat k účelu, pro které jste je doma měli, pak je zkuste zužitkovat jiným způsobem. Můžou vám posloužit jako základ pro výrobu fantastických hraček, které zabaví všechny členy rodiny. O netradiční aktivitě nejen na prázdniny si můžete přečíst v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Loď, která neprodukuje žádné emise, obeplula třikrát Zemi

Našli jste na zahradě ježka? Poradíme vám, jak mu pomoci...

Nalákejte si veverky na svou zahradu. Připravte jim krmítko a...

Jak správně skladovat potraviny v mrazáku a jaká je jejich...

Jak rychle a levně dát nový vzhled staré kuchyni

Papírová pohroma aneb co dělat, když s prádlem vyperete i...

Rakytník je přírodní vitaminová bomba. Připravte si z něj...

Zavřít reklamu