Uchovejte vzpomínky z prázdnin pomocí obrázků na dřevě. Je to jednoduché a skvělé i jako dárek

Ostatní 28. června 2019 | 12:36 — Veronika Prášilová
Poslední den školního roku vhání do dětských tváří spoustu radosti, ale rodičům spíše přidělává vrásky na čele. Začínají totiž řešit otázku, jaké aktivity svým potomkům vymyslet, aby následující měsíce strávili bez úhony, a přitom se neprováleli doma u televize či počítače. Pokud vaše děti patří mezi zručnější kutily, máme pro vás tip na zajímavou aktivitu, při níž je můžete nejen zabavit, ale zároveň zužitkovat zážitky z prázdninových cest a výletů.
Dalších 6 fotografií v galerii
Obrázky na dřevě jsou originálním doplňkem a vždy i skvělým dárkem / Internet

Pojďme si společně vyrobit obrazy na dřevě, které vám i po uplynutí následujícího léta budou připomínat, co všechno jste společně prožili.

Než se pustíte do práce

Abyste se mohli s plnou parádou pustit do přenášení obrázku na dřevo, musíte si kromě obrazové vzpomínky připravit také následující pomůcky:

  • dřevěnou desku, překližku nebo kulatinu
  • lepidlo a lak 2v1 na Decoupage (ubrousková technika)
  • plochý štětec
  • houbičku na nádobí
  • fotografie

Vzpomínku vybírejte s rozmyslem

Vybranou fotografii nebo obrázek, který se vám líbí, vytiskněte na laserové tiskárně. Inkoustová tiskárna se nehodí, protože by se obrázek rozpil. Obrázek může být černobílý, ale i barevný, pokud možno s co nejsytějšími barvami. Pamatujte, že obrázek bude na dřevě zrcadlově obrácený, jestli je tedy na něm nápis, v počítači jej před tiskem vodorovně otočte. Vytištěný motiv si položte na noviny obrázkem nahoru a plochým štětcem nebo prsty naneste lepidlo na celou plochu. Stejně tak naneste lepidlo na dřevo na místo, kde chcete mít fotografii. Nevadí, bude-li lepidlo na dřevě přesahovat rozměry obrázku.

Na bublinky platí houbička

Obrázek potřený lepidlem položte na dřevo motivem dolů. Nyní je důležité opatrně vytlačit všechny případné bubliny od středu obrázku směrem k okrajům. Použít k tomu můžete i suchou houbičku na nádobí, starou platební kartu nebo podobný předmět. Poté nechejte lepidlo dokonale zaschnout, nejlépe přes noc.

Na závěr důkladně zafixujte

Nyní je již barva přenesená na dřevo a zbývá odstranit papír. Na to použijte mokrou houbičku na nádobí, kterou přikládejte na obrázek a vymačkávejte na něj vodu, aby se papír úplně rozmočil. Jemnými krouživými pohyby houbičkou začněte opatrně odstraňovat drolící se papír. Až odstraníte poslední zbytky papíru, nechejte dřevo proschnout a znovu jej přetřete stejným lepidlem s lakem, což zvýrazní barvy a obrázek zafixuje. Chcete-li si obrázek pověsit, připevněte na něj háček.

Tip

Stejným postupem si můžete obrázek přenést na hliněný květináč bez glazury. Efektně vypadají také abstraktní obrazy vytvořené z obyčejných papírových ruliček od toaletního papíru. Návod, jak si je vyrobit, naleznete zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V africké Botswaně hromadně vymírají sloni. Záhadnou katastrofu neznámé příčiny řeší biologové

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Pokud se rádi pusinkujete se svým psím mazlíčkem, můžete...

Bez správného stříhání se sladkých malin nedočkáte. Mezi...

Ohniště sluší nejen venkovským, ale i moderním zahradám....

Zavřít reklamu