Hledáte zajímavý a praktický doplněk do bytu? Tvořte z dřevěných bedýnek

Dům 06. září 2019 | 15:31 — Veronika Prášilová
Hledáte zajímavý designový doplněk, který by netradičně obohatil vaši domácnost, a na kterém byste zároveň mohli zanechat vaši uměleckou stopu? A přemýšleli jste někdy o tom, jak skvělým materiálem pro tvoření mohou být obyčejné dřevěné bedýnky, které obvykle končí na smetišti?
Dalších 6 fotografií v galerii
Dřevěné bedýnky vypadají v interiéru opravdu hezky / Archiv

Pokud i vás už jen tato myšlenka nadchla, sežeňte si pár kousků, nebo si je postupně nasbírejte, a pusťte se do jejich recyklace. Můžete dát vzniknout například úchvatné policové stěně. Další nápady naleznete ve fotogalerii. 

Vady a suky nevadí

Dřevěné bedýnky nemusejí být stejné, roli nehraje různá velikost, forma provedení nebo barevný odstín. Vadit nemusí ani drobné vizuální vady, suky nebo že nejsou perfektně symetrické. Pozornost si zaslouží pouze bedýnky z tenkých latěk, které by nejspíš neunesly nálož knih. Na dekorace se ale hodit budou.

Třísky a hřebíky vadí

Bedýnky pečlivě prohlédněte, aby z nich netrčely případné kovové spojovací části, hřebíky nebo větší třísky. Poté je očistěte, klidně je můžete i krátce osprchovat a důkladně vysušit. Ničemu nebude vadit, když bedýnky přebrousíte smirkovým papírem. Takto můžete odstranit i různé nápisy. Pak už je jen na vás, jestli jim ponecháte přirozený vzhled nebo je povrchově upravíte.

Laďte podle své fantazie

Dřevěné bedýnky z obchodů mívají většinou původní odstín dřeva, tedy světlý. To se hodí, když si budete chtít jejich barvu přizpůsobit interiéru. Sladit je tak můžete s ostatním nábytkem, podlahou nebo je nabarvit podle své fantazie. Jste-li zastánci přirozenosti, můžete je třeba jen nalakovat, což vám usnadní následnou údržbu. 

Netradiční umělecké dílo

Jestli máte bedýnek více, nejprve si můžete jejich budoucí umístění rozkreslit na papír. Záleží jen na vás, jestli budou do čtverce, obdélníku nebo vytvoříte fantaskní asymetrickou kombinaci. Na zeď je můžete upevnit stejně, jako byste věšeli obraz. V potaz jen berte budoucí zátěž, tomu uzpůsobte počet úchytů. A pak už jen na vaše nové police rozestavte, co chcete a kochejte se dobře odvedenou prací.

A pokud chcete ve své tvorbě a kreativitě zajít ještě dál, pak pro vás máme tip v podobě výroby dekorace z dřevěných špalků či pařezů. Jak na to, si můžete přečíst v našem dalším inspirativním článku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeden z alpských ledovců vysílá varovné signály. Jeho led se zbarvil do růžova

Jitrocel roste všude kolem nás. Jeho využití je široké a...

Pokud pěstujete levanduli, můžete si z ní vyrobit mýdlo,...

Při delším cestování autem se hodí autochladnička. Každý...

Zajímavé způsoby, jak pověsit záclony bez klasické...

Veverku můžete chovat i doma. Postará se vám o pořádnou...

Léčivou bylinku, která pomáhá na nervy, diabetes či astma,...

Zavřít reklamu