Den matek se blíží, potěšte maminku krásným osobním dárkem

Ostatní 10. května 2019 | 14:33 — Veronika Prášilová
Největší oslavou maminkovství je bezesporu Den matek, který si připomínáme vždy v květnu, a v rámci něhož oslavujeme úžasnou povahu a trpělivost těch, které nás přivedly na svět. Ačkoliv jistě dopřáváte své mamince drobné radosti po celý rok, právě v tento den byste měli svou maminku obdarovat tak trochu jinak.
Další 3 fotografie v galerii
Dárek nemusí být drahý ani honosný, důležité je dát jej s láskou / Internet

Nemusí se jednat o honosný dar, ale klidně o drobnost, kterou jí dáte od srdce.

Hrníček pro tu nejlepší 

Nic nepotěší tolik jako osobní dárek. Tím může být například hrníček, který pro ni i v takto rekordním čase dokážete vyrobit. Co k tomu budete potřebovat? Stačí vám pouze dvě věci, a to bílý hrnek a fixy na porcelán. Pak už se můžete směle pustit do práce. Zkuste jí na hrneček napsat pár věcí, proč ji máte rádi, za co si jí vážíte nebo třeba čím vás zaručeně rozesměje.

Krátké texty můžete doplnit jednoduchými obrázky, jakými jsou kytky nebo srdíčka. Jakmile své kresby dokončíte, dejte hrnek ještě na 10 minut do předem vyhřáté trouby na 200 stupňů Celsia. Poté jej vytáhněte, nechejte zchládnout a nějak zajímavě jej zabalte. Výsledek nemusí být dokonalý, ale maminku jistě dojme.

Sklenice plná citů

Nechcete-li se pouštět do takovýchto akcí, zkuste pro maminku připravit jiné překvapení, které má také své kouzlo. Připravte si nastříhané malé papírky na psaní, zavařovací sklenici, dekorativní ubrousek, jutový provázek či mašli, čtvereček papíru a oboustrannou lepicí pásku.

Nejprve se pusťte do zpracování papírků, kdy na každý z nich napište citát, přání nebo něco milého, čím vaši maminku potěšíte každý den v roce. Fantazii se meze nekladou, a pokud vám můžeme radit, nezapomeňte na věty „Jsi krásná“, „Mám tě rád/a“ nebo například „Jsi můj/náš anděl“. Poté všechny papírky přehněte, aby byly texty schované, vložte je do zavařovací sklenice, tu zašroubujte a víčko překryjte ubrouskem, který převážete jutovým provázkem nebo mašlí.

Ubrousek ovšem zastřihněte tak, aby na sklenici zůstalo dostatek místa na čtvereček papíru, na který napište svou rukou nebo na počítači text „365 důvodů, proč mám rád/a svoji maminku“. Papír poté s pomocí oboustranné lepicí pásky nebo průhledné izolepy přilepte na sklenici a dokonalý dárek plný citů je na světě.

Tip

Pokud si netroufnete na 365 papírků na každý den, určitě nebude vadit, když zvolíte nižší frekvenci rozbalování lístečků s překvapeními. Určitě nedoporučujeme omezit se pouze na měsíční interval, protože by sklenice vypadala chudě a ztratila kouzlo, že jste si s dárkem dostatečně vyhráli. Skvělým kompromisem může být 52 lístečků, tedy na každý týden jeden.

Květiny nikdy neurazí

A chybu samozřejmě neuděláte ani tehdy, pokud zamíříte do květinářství a pořídíte pro maminku krásnou květinu, která jí může dělat radost každý den. Důležité je, že na ni nezapomenete a dáte jí najevo, jak je pro vás důležitá. A pro příští rok, pokud jste zruční a kreativní, jí můžete vyrobit například úžasné dekorativní háčky ze starých příborů, o nichž jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

Léčivou bylinku, která pomáhá na nervy, diabetes či astma,...

Jak snadno vypeckovat třešně a zbavit je červů. Díky...

Zahrada ve svahu je velká výzva. Když ale dodržíte několik...

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Zavřít reklamu