Nestihli jste si předpěstovat zeleninu? Ještě je čas to napravit

Zahrada 02. května 2019 | 11:37 — Veronika Prášilová
Měli jste pro letošek v plánu vyzkoušet své pěstitelské dovednosti, ale podcenili jste předpěstování sazenic a teď si zoufáte, že budete muset čekat do další sezony. Pak pro vás máme dobrou zprávu: nevěště hlavu, ještě nic není ztraceno.
Další 4 fotografie v galerii
Většina jarních zahradnických výstav pomohou vaše komplikace vyřešit / Shutterstock

Právě v tomto období totiž vrcholí většina jarních zahradnických výstav, které pomohou vaše komplikace vyřešit.

Nechte se inspirovat

Ať už žijete v Čechách nebo na Moravě, tématickými prodejními výstavami se to v těchto dnech jen hemží. Pokud na některou z nich zavítáte, můžete jednak doplnit své záhonky či prázdné truhlíky, a také načerpat mnoho inspirací. Zahradnické výstavy se totiž nevěnují pouze ovoci a zelenině, ale také květinovým a okrasným aranžmá.

Obyčejné i netradiční druhy

Pokud toužíte ryze po praktických nákupech, pak v rámci prodejních výstav zakoupíte sazenice paprik, rajčat, okurek, kedluben, póru či salátů v mnoha odrůdách, o jejichž existenci často nemáte ani ponětí. Z návštěvy si tak můžete přinést například rostliny rajčat, které vám již v této sezoně urodí stovky plodů na jednom keříku, nebo paprik, kterým se bude skvěle dařit i u vás na balkoně.

Stále také máte čas a možnost pořídit si ovocné či okrasné stromky, kterých prodejci nabízejí také bezpočet. Jste-li milovníky okrasných zahrad, pak si z výstavy určitě přinesete nějakou letničku, cibulky lilií či okrasné jehličnany. Stánkaři vás navíc vybaví dobrými radami, jak zakoupené zboží správně pěstovat, abyste se z něj mohli ještě letos radovat.

Nakupujte, kochejte se

Mnohé prodejní výstavy jsou navíc doplněny o zajímavé expozice, v rámci nichž jsou stylově aranžovány nejen kvetoucí rostliny. I tato část pro vás může být inspirací, jak svou zahradu nejen prakticky, ale i odpočinkově zařídit, aby se vám v ní dobře pracovalo i relaxovalo.

Pokud se však ve vašem okolí žádná podobná výstava již nekoná a nebo není ve vašich možnostech na žádnou takovou vyrazit, určitě své pěstitelské záměry nevzdávejte. Stačí, pokud zamíříte do nejbližšího města, kde se zejména v tomto období konají trhy a jarmarky, kde můžete také velmi dobře pořídit. Ani tady totiž není nouze o sazenice nejčastěji pěstovaných druhů zeleniny či populárních květin. Svou službu mohou splnit také hobbymarkety.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jaký je fotbalista Vladimír Coufal za volantem? Jezdí slavistický obránce jako útočník? Moderátor Bob Švarc to zjistil

Letní počasí je ideální pro množení rybenek. Přinášíme...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Věděli jste, že rýže se má skladovat v lednici? Správné...

Srpen přeje hřibům, hlívě i bedlám. Podívejte se, kde je...

Záhony potřebují péči i po sklizni. Doplňte jim správné...

Jak správně skladovat brambory, aby vydržely dobré co...

Zavřít reklamu