Jednoduché vychytávky, které pomohou zachovat bezvadné ostří vašich nožů

Dům 01. května 2019 | 10:16 — Veronika Prášilová
Nic nerozzlobí kuchaře víc, než když při přípravě jídla zjistí, že má tupé nože. Na vině je obvykle jejich špatné ukládání bez ladu a skladu v šuplících, kde se o sebe jednotlivé kousky třou a otupují.
Další 4 fotografie v galerii
Zachovejte své nože perfektně ostré / Shutterstock

Existuje přitom několik jednoduchých vychytávek, za které nemusíte platit tisíce, ale díky nimž budou vaše nože stále jako nové. Stále ostré a vždy připravené k použití.

Efektní vychytávka za pár korun

Skvělou vychytávkou, která vám zároveň poslouží jako velmi zajímavá kuchyňská dekorace, a nebudete kvůli ní muset sáhnout hluboko do kapsy, jsou luštěniny. Stačí, když je nasypete do vyšší sklenice a do této směsi zapícháte kuchyňské nože.

Tip

Pokud zvolíte luštěniny ve více barvách, bude celkový dojem ještě efektnější. Doporučujeme tedy do sklenice postupně navrstvit například červené fazole, zelenou čočku nebo mungo semínka a žlutý hrách. Do nádoby můžete přisypat také rýži.

Pohrajte si s makarony

Další efektní způsob, jak nože lépe ukládat, je jednoduše je napíchat do sklenice s makarony. Opět vám postačí vyšší nádoba, do níž nahusto vložíte tuto širší a hlavně pevnější obdobu špaget. Nezapomeňte však na to, že nože musíte vždy řádně osušit, aby se vám nezačaly těstoviny rozpadat nebo například plesnivět.

Tip

Pokud nejste příznivci špaget a nemáte je doma, můžete do sklenice umístit klasické kuchyňské špejle. I ony splní svou funkci na jedničku.

Osvědčený magnet

Pokud nemáte ve své kuchyni dostatečný prostor na to, aby vám v ní stálo ještě několik dekoračních sklenic s noži, máme pro vás tip na skladnější variantu. Řešením jsou takzvané magnetické pásky či lišty, které snadno připevníte například zespod horní řady skříněk, nebo klidně na zeď za kuchyňskou linkou. Nože na nich skvěle drží a jsou stále po ruce, navíc nezabírají ani kousek z pracovní plochy.

A když už pro tyto vychytávky vyrazíte do obchodu, zkuste se podívat, jestli byste ve vaší kuchyni neuvítali nějakou novou posilu. Velké oblibě se stále více těší například multifunkční mikrovlnné trouby, o nichž jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm vlastně nebyl

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm...

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující...

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Zavřít reklamu