Kouzlení v dílně: Vdechněte nový život nejen starým příborům

Ostatní 28. dubna 2019 | 13:02 — Veronika Prášilová
Vidličky, nože, lžíce i lžičky všech tvarů a velikostí, kterých za život nashromáždíte nepřeberné množství většinou poté, co si koupíte nebo dostanete nové, skončí někde v krabici ve skříni. Co kdyby se ještě někdy hodily, že? Podívejte se, jak je s trochou času, píle a fantazie můžete proměnit na úžasné pomocníky, dekorace či šperky.
Dalších 11 fotografií v galerii
No řekněte, nevypadají tyto háčky roztomile? / Internet

Na výrobu věcí ze starých příborů nebudete potřebovat víc, než je běžné v každé dílně. Pokud ovšem nebude zapotřebí svařovat. Pro základní tvarování vám bude stačit svěrák, případně kovadlina, kladivo a kleště, a to jak kombinačky, tak elektrikářské. Předpokládáme, že budete mít i vrtačku.

Háčků není nikdy dost

Staré příbory se dají přetvořit na bezpočet zajímavých věcí. My jsme pro vás ve fotogalerii pod článkem připravili pár zajímavých nápadů, co byste si mohli vyrobit, a také konkrétní návod, na kterém si ukážeme, jak se i v případě jiných výtvorů postupuje. Háčky na pověšení čehokoliv, od bund v předsíni, přes tašky ve spíži až po kabely v garáži, jsou vždycky užitečné, až se zdá, jako by jich nikdy nebylo dost.

Nejdříve si to vyzkoušejte

Při tvarování vidličky nebo jiného příboru vždy postupujte pomalu a opatrně, abyste jej nezničili, nenaštípli, případně rovnou nerozlomili. Pokud máte kleště se zoubky, můžete je přelepit náplastí, abyste předešli poničení povrchu příborů. Na jednom kusu si vyzkoušejte ohýbání, kroucení, narovnávání, vrtání a další postupy, abyste získali cvik.

Zužitkujete nejen staré příbory

Důležitý je také materiál, ze kterého jsou vaše staré příbory vyrobené. Některé jsou měkké, tvárné a kujné, jiné mohou být tvrdé a křehké. S takovými se samozřejmě nadřete a víc navztekáte, než potěšíte. Proto také radíme si práci na jednom kusu nejprve vyzkoušet.

Jakmile jednou objevíte kouzlo tvoření ze starých příborů, ale mohou to být samozřejmě i jiné tvárné kovové věci, tak už vždy budete na podobné letité kousky pohlížet fantazijníma očima, co by se z nich dalo ještě vyrobit. Z kovových věcí využijete pruty, dráty, pláty, pásky, pružiny, šroubky a matičky a mnoho dalšího, co doma najdete nebo od někoho dostanete.

Jelikož náš dnešní tip je spíše pro pány (samozřejmě nechceme urazit šikovné a tvořivé dámy), připravili jsme něco i pro ženy a děti. Poradíme, jak si bez šití vytvořit veselé zajíčky ze starých ponožek.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ozvěny minulosti: šest videoher, které rozsvítily 90. léta

Do vysavače si můžete pořídit sáčky z papíru, nebo...

Pěstování oblíbené dýně Hokkaido

Jarní dekorace váš byt oživí. Když si je vyrobíte,...

Ocet je velmi účinný pomocník při úklidu. Jsou ale místa,...

Škrábance na autě můžete dobře zahladit pomocí běžných...

Zahradničení v únoru. Lze založit trávník, provést ořez...

Zavřít reklamu