Kouzlení v dílně: Vdechněte nový život nejen starým příborům

Ostatní 28. dubna 2019 | 13:02 — Veronika Prášilová
Vidličky, nože, lžíce i lžičky všech tvarů a velikostí, kterých za život nashromáždíte nepřeberné množství většinou poté, co si koupíte nebo dostanete nové, skončí někde v krabici ve skříni. Co kdyby se ještě někdy hodily, že? Podívejte se, jak je s trochou času, píle a fantazie můžete proměnit na úžasné pomocníky, dekorace či šperky.
Dalších 11 fotografií v galerii
No řekněte, nevypadají tyto háčky roztomile? / Internet

Na výrobu věcí ze starých příborů nebudete potřebovat víc, než je běžné v každé dílně. Pokud ovšem nebude zapotřebí svařovat. Pro základní tvarování vám bude stačit svěrák, případně kovadlina, kladivo a kleště, a to jak kombinačky, tak elektrikářské. Předpokládáme, že budete mít i vrtačku.

Háčků není nikdy dost

Staré příbory se dají přetvořit na bezpočet zajímavých věcí. My jsme pro vás ve fotogalerii pod článkem připravili pár zajímavých nápadů, co byste si mohli vyrobit, a také konkrétní návod, na kterém si ukážeme, jak se i v případě jiných výtvorů postupuje. Háčky na pověšení čehokoliv, od bund v předsíni, přes tašky ve spíži až po kabely v garáži, jsou vždycky užitečné, až se zdá, jako by jich nikdy nebylo dost.

Nejdříve si to vyzkoušejte

Při tvarování vidličky nebo jiného příboru vždy postupujte pomalu a opatrně, abyste jej nezničili, nenaštípli, případně rovnou nerozlomili. Pokud máte kleště se zoubky, můžete je přelepit náplastí, abyste předešli poničení povrchu příborů. Na jednom kusu si vyzkoušejte ohýbání, kroucení, narovnávání, vrtání a další postupy, abyste získali cvik.

Zužitkujete nejen staré příbory

Důležitý je také materiál, ze kterého jsou vaše staré příbory vyrobené. Některé jsou měkké, tvárné a kujné, jiné mohou být tvrdé a křehké. S takovými se samozřejmě nadřete a víc navztekáte, než potěšíte. Proto také radíme si práci na jednom kusu nejprve vyzkoušet.

Jakmile jednou objevíte kouzlo tvoření ze starých příborů, ale mohou to být samozřejmě i jiné tvárné kovové věci, tak už vždy budete na podobné letité kousky pohlížet fantazijníma očima, co by se z nich dalo ještě vyrobit. Z kovových věcí využijete pruty, dráty, pláty, pásky, pružiny, šroubky a matičky a mnoho dalšího, co doma najdete nebo od někoho dostanete.

Jelikož náš dnešní tip je spíše pro pány (samozřejmě nechceme urazit šikovné a tvořivé dámy), připravili jsme něco i pro ženy a děti. Poradíme, jak si bez šití vytvořit veselé zajíčky ze starých ponožek.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou zemi, která vás uchvátí

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou...

Skvělé tipy, jak po světě cestovat co nejlevněji

Reklama na krásu a harmonii: Poznejte evropskou krajinu, kde...

Šarmantní a požitkářský kout Francie: Sem jezdí ti, kdo...

Navštivte nejromantičtější město chorvatského pobřeží

Vyznáte se v letence? Co znamenají všechna čísla a kódy na...

Zavřít reklamu