Čarujte s plechovkami. Vytvořte nový příborník nebo stojan na tužky

Ostatní 19. dubna 2019 | 14:27 — Veronika Prášilová
S prázdnými plechovkami od jídla se dá doslova čarovat. Třeba si z nich můžete vyrobit krásný stojan na příbory nebo třeba na pastelky pro vaše nejmenší. Nic vás to nebude stát,  navíc budete mít krásnou a stylovou dekoraci, kterou vykouzlíte během pár chvil.
Další 4 fotografie v galerii
Proč utrácet peníze za něco, co si můžete vyrobit sami doma? / Pinterest

Plechovky od nápojů a konzervovaných potravin patří k běžným odpadům domácností. Možná, že jste ani netušili, že příroda se takového odpadu zbavuje až patnáct let. A přitom se kovové obaly dají překrásně využít k dekorování obydlí a při troše šikovnosti nemá šanci nikdo poznat, že jde o obyčejnou plechovku třeba od fazolí.

Box na příbory

Venkovský styl prostě aktuálně letí. Takže pokud se poohlížíte po nějakém zajímavém zásobníku na příbory, vyrobte si jej z plechovek.

Potřebujete

  • 6 prázdných plechovek
  • dřevěné prkénko
  • vrtačku, kladívko
  • 8 šroubků, hřebík
  • barvu na kov dle vaší fantazie
  • štětec
  • kožený řemínek

Postup

Plechovkám dodejte nejprve trochu šmrncu. Horní část, kde bylo víčko, dobře zahlaďte pomocí pilníku, pak plechovky dobře odmastěte a natřete je libovolnou barvou. Tu použijte i na dřevěné prkénko. Barvu nechejte dobře zaschnout. S pomocí kladívka a hřebíku udělejte v horní části každé plechovky díru. Dbejte na to, aby byly všechny ve stejné výši. Plechovky si pak obskládejte kolem dřevěné desky a tužkou si skrz díry udělejte značku. V tom místě vrtačkou vyvrtejte otvory i v prkénku. Vezměte šroubky a sestavte stojan. Do horní části desky opět udělejte malé otvory a nakonec přišroubujte kožený pásek nebo třeba kus silnějšího provazu jako úchyt. A nový příborník se může stát součástí vaší kuchyně.

Na tužky i pastelky

Podobně jednoduchým způsobem můžete vytvořit z plechovek také stojany na pastelky nebo tužky.

Potřebujete

  • plechovky
  • dřívka od nanuků
  • lepidlo či tavnou pistoli

Postup

Pokud nemáte doma dostatek dřívek od nanuků, lze je sehnat ve výtvarných potřebách. Část jich můžete nabarvit a část nechat v původní barvě. To záleží jenom na vás. Dřívky pak oblepte plechovku a nechejte zaschnout. Nakonec kolem dokola stojanu uvažte vhodnou mašli nebo provázek. A pokud vám pár dřívek ještě zbylo, můžete si z nich vytvořit třeba rámeček na fotku. Jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a nekonečně dlouhé bílé pláže

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Ideální místo pro milovníky rozhleden. Navštivte jedinečný...

Podívejte se do největšího podzemního labyrintu ve střední...

Zavřít reklamu