Čarujte s plechovkami. Vytvořte nový příborník nebo stojan na tužky

Ostatní 19. dubna 2019 | 14:27 — Veronika Prášilová
S prázdnými plechovkami od jídla se dá doslova čarovat. Třeba si z nich můžete vyrobit krásný stojan na příbory nebo třeba na pastelky pro vaše nejmenší. Nic vás to nebude stát,  navíc budete mít krásnou a stylovou dekoraci, kterou vykouzlíte během pár chvil.
Další 4 fotografie v galerii
Proč utrácet peníze za něco, co si můžete vyrobit sami doma? / Pinterest

Plechovky od nápojů a konzervovaných potravin patří k běžným odpadům domácností. Možná, že jste ani netušili, že příroda se takového odpadu zbavuje až patnáct let. A přitom se kovové obaly dají překrásně využít k dekorování obydlí a při troše šikovnosti nemá šanci nikdo poznat, že jde o obyčejnou plechovku třeba od fazolí.

Box na příbory

Venkovský styl prostě aktuálně letí. Takže pokud se poohlížíte po nějakém zajímavém zásobníku na příbory, vyrobte si jej z plechovek.

Potřebujete

  • 6 prázdných plechovek
  • dřevěné prkénko
  • vrtačku, kladívko
  • 8 šroubků, hřebík
  • barvu na kov dle vaší fantazie
  • štětec
  • kožený řemínek

Postup

Plechovkám dodejte nejprve trochu šmrncu. Horní část, kde bylo víčko, dobře zahlaďte pomocí pilníku, pak plechovky dobře odmastěte a natřete je libovolnou barvou. Tu použijte i na dřevěné prkénko. Barvu nechejte dobře zaschnout. S pomocí kladívka a hřebíku udělejte v horní části každé plechovky díru. Dbejte na to, aby byly všechny ve stejné výši. Plechovky si pak obskládejte kolem dřevěné desky a tužkou si skrz díry udělejte značku. V tom místě vrtačkou vyvrtejte otvory i v prkénku. Vezměte šroubky a sestavte stojan. Do horní části desky opět udělejte malé otvory a nakonec přišroubujte kožený pásek nebo třeba kus silnějšího provazu jako úchyt. A nový příborník se může stát součástí vaší kuchyně.

Na tužky i pastelky

Podobně jednoduchým způsobem můžete vytvořit z plechovek také stojany na pastelky nebo tužky.

Potřebujete

  • plechovky
  • dřívka od nanuků
  • lepidlo či tavnou pistoli

Postup

Pokud nemáte doma dostatek dřívek od nanuků, lze je sehnat ve výtvarných potřebách. Část jich můžete nabarvit a část nechat v původní barvě. To záleží jenom na vás. Dřívky pak oblepte plechovku a nechejte zaschnout. Nakonec kolem dokola stojanu uvažte vhodnou mašli nebo provázek. A pokud vám pár dřívek ještě zbylo, můžete si z nich vytvořit třeba rámeček na fotku. Jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech Jadranu

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Zavřít reklamu