Duben přeje milovníkům květin. Jak správně ošetřit pelargonie a cibuloviny?

Zahrada 13. dubna 2019 | 11:31 — Veronika Prášilová
Duben v zahradě přináší radost nejen pěstitelům zeleniny, ale i milovníkům květin a různých okrasných rostlin. Právě teď je vhodná doba pro některé kroky, které vaši zahradu pomohou rozzářit mnoha pestrými barvami.
Další 3 fotografie v galerii
Aby vám zahrada v létě hezky kvetla, musíte přiložit ruku k dílu / Internet

Pojďte se společně s námi podívat, na co je právě teď ideální čas.

Jaké květiny vysadit v dubnu

Pokud jste dosud neměli čas na výsadbu okrasných rostlin, neklesejte na mysli, ani v dubnu ještě není pozdě. Právě teď můžete zasít aksamitníky neboli afrikány, astry, laskavec nebo například slunečnice. Nádoby, do kterých budete rostliny zasévat, můžete umístit buď do skleníku nebo na vnitřní parapet okna.

Pelargonie zvykejte na venek

Milovníci pelargonií mají své oblíbené rostliny buď již namnožené nebo nakoupené. Avšak právě teď nastal čas vysadit je do truhlíku. Přibližně za 14 dnů nastane vhodný čas na to, začít je připravovat na přesun ven. Jakmile se budou držet teploty nad deset stupňů Celsia, začněte je přes den vynášet na čerstvý vzduch, aby si postupně zvykly. Určitě je ale nenechávejte venku přes noc, protože stále reálně hrozí, že je spálí mrazíky.

Jakmile dorazí slunečné dny a ranní teploty nebudou atakovat nulu, je na čase přesunout do zahrady či na terasu také oleandry. Vždy jim ale najděte místo, kde na ně nebude ani foukat, ani svítit přímé slunce. V rámci jarní údržby odstraňte z rostlin suché listy, prostříhejte je a klidně i osprchujte. Horní vrstvu staré půdy vyměňte za novou. Pokud si však nejste jisti, že teploty neklesnou příliš nízko, raději rostliny zabalte do bílé netkané textilie.

Cibuloviny ostříhejte jen částečně

Duben s sebou přináší také odkvétání prvních poslů jara, a to zejména cibulovin. Květy ostříhejte dříve, než začnou semenit, listy naopak nechejte na stvolech, než začnou žloutnout. Postarají se o to, že se zpět do cibulek dostanou potřebné látky. Stále jim také dopřávejte hnojivo s nízkým obsahem dusíku.

O tom, co dalšího můžete v dubnu kutit v zahradě, si můžete přečíst v našem dalším článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují nádhernou přírodu

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Zavřít reklamu