Přivítejte jaro veselými květináči vyrobenými z PET lahví

Zahrada 22. března 2019 | 15:12 — Veronika Prášilová
Jaro se už neomylně přihlásilo o slovo, proto je ideální čas začít vysazovat a předpěstovávat rostlinky v květináčích. Pokud se do této činnosti chcete pustit i vy, a navíc nechcete, aby to byla úplně nuda, zkuste to tentokrát trošku jinak.
Další 4 fotografie v galerii
Zkuste letos květináče trošku oživit / Archiv

Zasaďte si semínka do vlastnoručně vyrobených květináčů, které vás vyjdou na pár korun a rozzáří vám domácnost. A později třeba i balkon nebo terasu.

Připravte si k ruce

Klasický hnědý květináč v jednolitém barevném obalu má dnes doma skoro každý. A přitom výroba originálních semenáčků není vůbec náročná, a s trochou pomoci od rodičů ji zvládnou i školáci, takže se může zapojit doslova celá rodina.

Než však začnete, připravte si tyto základní věci:

  • PET lahve – kolik obalů budeme dělat, tolik lahví budeme potřebovat
  • řezací nůž
  • ostré nůžky
  • barvu ve spreji
  • doplňky k dekorování

Jde se na věc

Nejprve plastovou láhev přibližně v polovině přeřízněte, avšak samozřejmě v případě, že je květináč menší, seřízněte ji v požadované výšce podle květináče tak, aby vám zůstalo dno. Horní okraj lahve poté zastřihněte dohladka, abyste se o něj třeba nezranili, nebo jej můžete s pomocí nůžek vymodelovat například do vlnek nebo zvířecích oušek.

Dolaďte detaily

Vzniklý obal na květináč poté můžete nastříkat barvou ve spreji v barevném odstínu, který se vám hodí do interiéru. Anebo jej můžete klidně nechat průhledný, aby v něm byla vidět hlína.

Je to mimochodem skvělý doplněk do bytu či domu v případě, že jej máte zařízený ve venkovském stylu. V takovém květináči pak můžete pěstovat například bylinky jako je řeřicha, bazalka nebo petrželka. Inspiraci pro další můžete hledat také v našem článku zde.

Veselí společníci pro děti

Pokud budete tyto květináče dávat třeba do dětského pokojíčku, můžete na obal po zaschnutí barvy ještě nalepit očička či nos, anebo fixou nakreslit obličej, aby květináč získal podobu zvířátka.

Pokud svému nápadu přizpůsobíte už tvorbu obalu při jeho vystřihování z lahve a nezapomenete na vršku obalu nechat prostor pro ouška, bude iluze dokonalá.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Africký druh mravence dokáže běžet až jeden metr za sekundu. Vědci odhalili jeho tajemství

Čas pouštění draků je tady! Máme návod na jejich výrobu

Zázračné kuličky: Odvlhčující sáčky mají v domácnosti...

Jak si poradit s přebytky jablek? Vymoštujte si elixír zdraví

Naučte se správně poskládat napínací prostěradlo,...

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zavřít reklamu