Originální stojánek na notebook zabrání nebezpečnému přehřívání

Ostatní 18. března 2019 | 08:48 — Veronika Prášilová
Mnoho z nás používá notebook, který často nahrazuje stolní počítač. Je pochopitelné, že se zahřívá, ventilátor jede naplno, teplota stoupá. I když jsou na to notebooky dimenzovány, můžeme jim ulehčit tím, že umožníme lepší cirkulaci vzduchu. Pojďte si s námi vyrobit jednoduchý stojánek, který zabrání nebezpečnému přehřívání notebooku.
Dalších 6 fotografií v galerii
Díky stojanu bude monitor výš a bude se vám pracovat / Internet

Na výrobu stojánku budete potřebovat PVC trubky a kolínka, které možná máte doma, nebo je za pár korun pořídíte v hobby marketech. Tam vám také poradí s lepidlem, aby spoje perfektně držely. Pracovní postup jsme přehledně připravili do fotogalerie pod článkem. Připravte si metr, pilku a můžeme začít.

Složte si to nanečisto

Podle velikosti vašeho notebooku si rozměřte délky trubek. Dvěma vertikálními trubkami, které budou tvořit „nožičky“, si nastavíte sklon. Pohodlně vám bude stačit 7-8 cm. Trubky nařežte pilkou a než začnete lepit, složte si budoucí stojánek nanečisto. Jestli jste spokojení, použijte smirkový papír na konce trubek, aby slepené spoje pevněji držely.

Modrá pro něj, růžová pro ni

Po zaschnutí můžete svůj výtvor nastříkat barevným sprejem. Zajímavě může vypadat, pokud byste nastříkali každou trubku jinou barvou. Další variantou zkrášlení trubek je omotání například kobercovou lepicí páskou. Nakonec můžete tavnou pistolí nebo lepidlem na spodek připevnit protiskluzové podložky, které si můžete nastříhat z měkké gumy.

Univerzální skládanka

Instalatérské PVC trubky a kolínka skýtají obrovský prostor pro vaše nápady. Podobně si můžete vyrobit různé držáky, stojany, pořadače a podobné. Máte-li například nepotřebné odpadní trubky, můžete si z nich udělat parádní květinový stojan. Návod naleznete zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu lanovkou zdarma

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Modrá je prostě dobrá. Projděte si nejdelší prosklený...

Zavřít reklamu