Jak odnaučit psa loudit jídlo? Držte se následujících rad

Mazlíčci 18. listopadu 2019 | 14:11 — Anna Novotná
Sedne si k vám při vaření nebo u jídla, dívá se smutně tak, že byste mu korunu hodili. I když on by raději kus masa. Loudění u psů není nic neobvyklého, ale ne každému je tento projev příjemný. Co třeba návštěvám? Odnaučování je delší proces, ale při troše trpělivosti a s našimi radami to určitě zvládnete.
Další 1 fotografie v galerii
Důslední musíte být nejen vy, ale i vaše okolí / Depositphotos

Pes se přirozeně zajímá o dění kolem jídla, tedy o vaření nebo když jíte. Jestli jste mu navíc někdy něco od stolu hodili, nemá důvod u vás neškemrat.

Psí oči nejsou to nejhorší

Někteří pejsci jsou u této činnosti alespoň potichu a téměř o nich nevíte. Jiní ale vydávají různé zvuky, kňučí, poštěkávají, motají se kolem, naskakují na vás nebo návštěvy. Po okřiknutí se na chvíli stáhnou, ale velmi rychle se vrátí k urputnému hypnotizování. V horším případě by se ale také mohlo stát, že na sebe v nestřežené chvíli strhnou něco horkého.

Nedělejte si ze psa popelnici

Když si chystáte suroviny na vaření, často máte různé odřezky masa, kousky zeleniny a podobné věci, které dříve končily v tlamě vašeho miláčka. Pro příště si tyto suroviny odložte bokem a dejte mu je v rámci jeho běžné stravy, tedy do jeho misky a v určený čas. Pokud vám pes při vaření vyloženě zavazí, pošlete ho na místo, a když se po chvíli u vás zase objeví, důsledně trvejte na svém příkazu.

Totéž platí, když stolujete. Asi budete muset párkrát vstát, ale pes se rychle naučí, že vás nemá rušit, jen musíte být důslední. Při vaření nebo stolování také se psem nekomunikujte a neudržujte s ním oční kontakt, což je pro většinu psů něco jako výstřel startovní pistole. Psovi je také vhodné jeho krmení dávat až po vašem jídle, aby si uvědomil vaši společenskou nadřazenost.

Důslední musíte být nejen vy

Pokud se vám nebude dařit loudění eliminovat, můžete zkusit drsnější metodu, kdy pejska na dobu vaření nebo jídla dáte do jiné místnosti za ohrádku nebo dveře, ale bez jeho oblíbených hraček. Zjistí tak, že když nebude poslouchat, nebude ani s vámi.

Důležité také bude, aby vašemu pejskovi nepřilepšovaly ani vaše návštěvy. A ani vaši známí, když jste vy u nich. Trpělivost a důslednost se vám brzy vyplatí. Některému pejskovi to může trvat déle, ale nezlobte se na něj, uvědomte si, kolik let si zvykal, že mu občas něco pohodíte. Mnohem složitější se jeví problém značkování v domácnosti. Pokud si váš pejsek značkuje teritorium, je to samozřejmě nepříjemné, ale řešitelné. Přečtěte si, jak pejska odnaučit značkovat v bytě.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Za divočinou nemusíte cestovat přes půl světa. Na vlastní kůži ji zažijete i v Čechách

Za divočinou nemusíte cestovat přes půl světa. Na vlastní...

Poznejte nejhezčí zakavkazské město

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli...

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Zavřít reklamu