Chcete něčím zajímavým a přitom levným zpestřit svou domácnost? Zkuste to s pomocí samolepek na zeď

Dům 10. února 2019 | 18:10 — Veronika Prášilová
Přemýšlíte, čím zajímavým a přitom levným zpestřit svou domácnost? Pak pro vás máme skvělý tip. Sáhněte po samolepkách na zeď. Ty se v dnešní době prodávají v mnoha provedeních a dokáží z vašeho pokoje vykouzlit například úžasnou zahradu nebo zákoutí pro muzikanty.
Další 4 fotografie v galerii
Samolepky dokáží váš pokoj nádherně dozdobit / Depositphotos

A navíc jsou i praktické: pokud si je totiž nalepíte například kolem vypínačů, nebudete mít okolo nich špinavou či ošoupanou zeď od ruček šmátralek.

Vyberte si barvu i motiv

Výběr motivu i materiálu je čistě na vás. Dnešní výrobci samolepicích dekorací nabízí v podstatě cokoli a velmi často dokáží zákazníkovi připravit motiv na míru. Nálepky jsou navíc natolik povedené, že nepůsobí kýčovitě a skvěle zapadnou do vaší domácnosti. Nabízí se také v mnoha barvách, včetně černobílého provedení, takže mohou být jen velmi příjemným a jemným doplňkem vaší zdi. 

Už se vám nelíbí? Stačí sundat

Skvělé je také to, že tento doplněk nemusí být součástí vašich zdí napořád. Velmi snadno se dá totiž sundat a nahradit třeba ve chvíli, kdy se vám původní motiv okouká a vy zatoužíte po změně. Nemusíte se však obávat, že by samolepky na zdi nedržely dostatečně dobře. Lepidlo na nich je kvalitní a svou službu plní na výbornou.

Romantika i dětské obrázky

A v jakých motivech se samolepky nabízejí? Doslova ve všech. Svou zeď si tak můžete vyzdobit například různými ornamenty, květinovými vzory nebo geometrikými obrazci. S těmito vychytávkami můžete také zajímavě vyzdobit dětský pokojíček pro nejmenší i pro puberťáky.

Delfín vyskakující ze zdi

Samolepky jsou navíc prodávány také ve 3D provedeních, takže na vaše ratolesti může ze zdi vykukovat dinosaurus, obrovský delfín nebo jiné pohádkové monstrum. Můžete také využít samolepky vyráběné z pěny, které jsou zajímavou obdobou prostorových obrazců, ale ne tak výraznou. A pokud je nalepíte do úrovně kliky u dveří, budou chránit vaši zeď proti oděru.

A pokud máte netradiční dekorace rádi, můžete si krásně vyzdobené zdi doplnit vlastnoručně vyrobenými kytičkami. Jejich základem budou klasické větvičky a ořezávátko. Jak přesně na ně, si můžete přečíst v našem článku zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nebezpečná lymská borelióza. Vakcína zatím neexistuje, čeští vědci však zaznamenali průlom

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Osvědčené pěstitelské tipy, jak přesazovat a správně...

Zavřít reklamu