Pravidlo pěti P: Pravidelnou péčí předejdete psí pohromě

Dům 27. ledna 2019 | 10:53 — Veronika Prášilová
Pudl, yorkšír, bišonek a dokonce i podle jména překvapivě Čínský chocholatý pes. Tato plemena prakticky vůbec nelínají. Pokud máte v rodině alergika na psí chlupy nebo by vás obtěžovalo je vymetat, musíte si pořídit nějaké plemeno naháčů.
Další 3 fotografie v galerii
Když vysáváte, proč zrovna nevysát i srst vašeho pejska? / Internet

A pokud už nějakého chlupáče máte, poradíme, jak si můžete trochu ulevit s úklidem. Chlupy, které zachytíte vy, se vám alespoň nezafoukají pod postel, stůl a do všech koutů.

Když začínáte

Naše rady jsou určeny spíše začínajícím chovatelům, kteří ještě doma nemají všechny ty vychytávky pro dokonalou péči o své pejsky, jako speciální hřebeny či rukavice na vyčesávání psích chlupů a jiné. Tak si zavolejte svého miláčka, připravte si pamlsek jako následné odškodnění těch útrap, které si bude muset prožít, a jedeme na to.

Váleček si zamilujete

Máte doma ty lepicí válečky na odstranění chloupků z obleků a šatů? A proč byste je nemohli použít na vašeho psa? Jestli máte psí hřeben, vyčešte jím co nejvíce chlupů a dílo dokončete právě válečkem, který ze srsti vytáhne i poslední zbytky uvolněných chlupů. Válečkem psa přejeďte také před každou cestou autem, pokud tedy nepoužíváte na sedadla cestovní plachtu.

Technika ve službách pánečků

Někteří výrobci vysavačů nabízejí jako standardní nebo dokoupitelné vybavení hlavice na vysávání psí srsti. Pokud se tedy váš pes nebojí vysavače, můžete tuto vymoženost vyzkoušet.

Podle zkušeností uživatelů je dobré začínat s minimálním výkonem vysavače, aby se pejsek nebál, a postupně přidávat. Nakonec se z této psí masáže může stát oblíbená kratochvíle vás obou.

Pamatujte na pravidlo pěti P

Kdykoliv se na svého pejska podíváte, vzpomeňte si na naše pravidlo pěti P. Pravidelnou péčí předejdete psí pohromě v podobě chlupaté podlahy, koberce, sedačky, křesel a vůbec všeho, kolem čeho se váš mazlík mihne.

Chlupy všude jsou věcí, která bude trápit jen vás, naopak právě teď v zimě si své pejsci prožívají své s tlapkami. Sněhové zmrazky, sůl či drsná zmrzlá půda je mohou trápit doslova na každém kroku. Přečtěte si, jak pečovat o packy, abyste vašim miláčkům co nejvíce ulevili

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Pokud se rádi pusinkujete se svým psím mazlíčkem, můžete...

Bez správného stříhání se sladkých malin nedočkáte. Mezi...

Ohniště sluší nejen venkovským, ale i moderním zahradám....

Zavřít reklamu