Chcete nápaditý a praktický doplněk do obýváku? Vyměňte křesla za sedací vaky nebo velké polštáře

Dům 17. ledna 2019 | 15:46 — Veronika Prášilová
Těžké sedací soupravy a velká křesla nejsou v posledních letech těmi nejvyhledávanějšími kousky do obývacích pokojů. A pokud i vy začínáte uvažovat, že svůj pokoj pro návštěvy trošku odlehčíte, zkuste sáhnout například po sedacích vacích nebo velkých polštářích.
Dalších 5 fotografií v galerii
Sedací vaky také dokáží provzdušnit obývák / Shutterstock

Tyto nábytkové doplňky jsou moderní, pohodlné a navíc doporučované lékaři. 

Rozmanité tvary i velikosti

Výhodou těchto kousků je, že se nabízejí v mnoha barevných a velikostních provedeních, a v případě sedacích pytlů či vaků jsou navíc také velmi často z omyvatelných materiálů. A ačkoli se nejedná o úplně lacinou záležitost, jsou v tomto případě pořizovací náklady mnohonásobně nižší než například u nové sedací soupravy.

Myslete na uskladnění

Ať už se rozhodnete pro vak či polštář, zvažte dobře, do jakého prostoru jej budete umisťovat. Ačkoli je velmi snadné jeho přesouvání, myslete přeci jen na to, že své místo zabere. Přes léto, kdy je sucho a teplo, může být dočasně například na balkoně či terase, ale v zimě na tuto možnost zapomeňte. 

Křeslo pro hosta

Před koupí vaku byste měli také promyslet, jaký tvar pro vás bude nejlepší. Zvažte tedy, zda chcete na pytli sedět, ležet nebo relaxovat v různých polohách, a podle toho se rozhodněte, jaký pro vás bude nejlepší.

Pokud bude sloužit pouze jako posezení pro hosta, pak volte ideálně tvar křesla nebo lenošky. Pokud se však chcete na takovém pytli povalovat hlavně vy, volte tvar klasického velkého polštáře.

Velký bonus na závěr

A pokud se ještě rozhodujete, zda sedací vak ano či ne, vezměte v potaz také to, že je tento designový doplněk ideální do domácnosti, kde žije alergik. Vzhledem k materiálům, z nichž se pytle vyrábějí, totiž nehrozí, že se do nich dostanou roztoči, a nebude se na nich držet ani prach.

Sedací vaky se navíc krásně přizpůsobují tvaru těla, takže pokud v nich i několik hodin denně odpočívají lidé, kteří mají problémy s pohybem, je u nich mnohem menší riziko vzniku otlaků a proleženin.  

A když už budete u té velké proměny vaší domácnosti, zkuste se podívat do našeho článku, zda byste nemohli ještě zužitkovat něco starého. Inspiraci na recyklaci nepoužívaných věcí najdete zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Osvědčené pěstitelské tipy, jak přesazovat a správně...

Zavřít reklamu