Máte na zahradě bílou peřinu? Pak se radujte, protože právě sníh může být skvělým pomocníkem

Zahrada 12. ledna 2019 | 16:11 — Veronika Prášilová
Patříte mezi ty, kterým v těchto dnech zahradu zapadaly nánosy sněhu? Pak máte důvod k radosti, protože právě sníh vám může být skvělým pomocníkem. Ovšem pouze v případě, že jej necháte ležet tam, kde pomáhá, ale neuškodí.
Další 4 fotografie v galerii
Sníh může na zahradě pomoci i uškodit / Shutterstock

Co si s hromadami sněhu teď v lednu na zahradě počít, vám povíme v tomto článku.

Pod sněhem jako v pokojíčku

Pokud není zima příliš tuhá, ale přinese s sebou sněhovou nadílku, je to pro zahrádkáře důvod k radosti. A to i pro případ, že by následovaly hodně mrazivé dny.

Sníh, který překryje na zahradě rostliny, jim totiž vytvoří takové mikroklima, že je ani případné mrazy neohrozí. A dokonce cibuloviny nebo růže jsou pod sněhem velmi rády. A pokud budete myslet s dávkou sněhu i na zryté záhonky, neuděláte chybu. Při tání se začne vsakovat sníh do půdy a postará se tak o skvělou vláhu.

Keře i stromy vám poděkují

Vděčné vám za sníh budou také stromy a keře. Pokud totiž k jejich kmeni nahrnete sníh klidně ze všech chodníčků v okolí, postaráte se vašim dřevinám o skvělou zálivku.

Mimo stromů vaši snahu ocení maliníky, ostružinovníky či keře rybízu. Naopak z blízkosti jahodníků sníh odstraňte, protože jim příliš mnoho vlhka a vody při tání může způsobit, že začnou plesnivět.

Větvím sníh neprospěje

Kam naopak sníh nepatří, jsou větve jehličnatých stromů a různých keřů. Hlavně těžký sníh totiž ohrožuje jejich bezpečí a hrozí, že by se pod jeho tíhou mohly zlomit. Proto z nich sníh pravidelně setřásejte, ale dávejte při tom pozor na to, aby se vám větve nezlomily. Přece jen, vše, co je zkřehlé, se snadno láme.

A když už budete rozmisťovat sníh na jednotlivé části zahrady, zkuste se podívat, jestli byste se neměli věnovat ještě něčemu dalšímu. O tom, co zahrada potřebuje v lednu, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tatra dodává své podvozky do celého světa. Několik stovek jich skončí v Jordánsku

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu