Zapáchá vám myčka? Zkuste ji vyčistit osvědčenými radami

Dům 10. ledna 2019 | 06:56 — Veronika Prášilová
Taky jste zrovna vytáhli čerstvě umyté nádobí z vaší myčky, ale nezdá se vám všechno úplně v pořádku? Nebo máte pocit, že po skončení mycího cyklu nevychází z vaší kuchyňské pomocnice zrovna příjemná vůně?
Další 3 fotografie v galerii
Zdá se vám, že vaše myčka není úplně fit? Pak ji zkuste vyčistit. / Depositphotos

Pak je zřejmě na čase sáhnout po osvědčených receptech a pořádně ji vyčistit. Protože často stačí pár kroků a myčka zase funguje jako nová.

Začněte solí

Častým problémem bývá tvrdá voda, která má za následek jednak nepříliš dobře umyté nádobí, a taky může uvnitř potrubí udělat pěknou neplechu. Většina dnešních myček již počítá s nutností změkčování vody, proto se do speciální přihrádky přisypává sůl. Takže vždy, pokud se objeví matný povlak na nádobí, je dobré zkontrolovat, zda je jí v myčce dostatek.

I myčka potřebuje umýt

Může se však stát, že je vaše myčka jednoduše zanešená a ani dostatek soli tento problém nevyřeší. Stejně, jako například pračka, i vaše pomocnice v kuchyni potřebuje čas od času vyčistit. Tady můžete buď sáhnout po speciálních přípravcích, které výrobci nabízejí, anebo opět využít služeb starých dobrých pomocníků, kterými jsou ocet, soda a kyselina citronová. Jisté však je, že by čištění myčky mělo být pravidlem.

Ocet

Začít můžete klidně octem, kterého vlijete jednak asi 3 decilitry do spodní části myčky, a také jím naplníte nádržku na mycí prášek. Poté zapněte program na nejvyšší možnou teplotu dobu a nechte ocet pracovat. Vaše myčka bude díky němu čistá, lesklá a bez vodního kamene. 

Jedlá soda

Jedlou sodu využíváme stejně jako ocet, tedy asi šálek jí vsypeme na dno myčky, a také jí naplníme nádržku na mycí prostředek. V tomto případě už ale nemusíme zapínat celý mycí cyklus, ale pouze oplachový program.

Kyselina citronová

Postup s kyselinou citronovou je totožný, jako při použití octa. Na dno myčky vsypte tři šálky, do nádržky na mycí prostředek tolik, kolik se jí tam vleze. Poté opět spusťte nejdelší a nejteplejší mycí cyklus a čekejte na výsledek. Výhodou kyseliny citronové oproti octu je to, že kromě toho, že skvěle myčku vyčistí a zbaví také odtokové potrubí vodního kamene, zanechá uvnitř také příjemnou svěží vůni.

Velmi podobně pak můžete zatočit také s nečistotou ve vaší pračce. I ona totiž potřebuje pravidelnou údržbu, aby vám sloužila co nejdéle. Osvědčené triky naleznete v našem článku zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je...

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou...

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších...

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne...

K našim sousedům nemusíte jezdit jenom na nákupy. Nabízí...

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v...

Zavřít reklamu