Pozvěte k vám Vánoce okny. Potěšíte nejen sebe, ale i kolemjdoucí

Dům 05. prosince 2018 | 12:17 — Veronika Prášilová
Vánoce klepou nejen na dveře, ale i na okna. Výzdoba se totiž nemusí obejít jen tradičním adventním věncem pověšeným na dveře nebo se svícemi na stole. I okna si zaslouží protknout sváteční atmosférou, abyste z ní neměli radost jen vy, ale i ti, kteří budou procházet kolem.
Další 3 fotografie v galerii
Výzdoba oken je zábavou pro malé i velké / Internet

Vánoční výzdoba oken má dvojí efekt. Než se totiž pustíte do lepení, věšení nebo sprejování adventních motivů, nejspíše nejprve okna umyjete. Umytá okna jsou totiž základem, aby se vám třeba lepené motivy nezačaly sloupávat. Pak se můžete pustit do zkrášlování vašich „výkladních skříní“, aby vám je všichni sousedé záviděli.

Zapojte do vánoční výzdoby děti

Tvoření je to, co děti milují a co jim, ale i rodičům, přináší uspokojení. Proto si vyhraďte jeden podvečer a pusťte se do díla. Máte-li malé děti, poohlédněte se v obchodech po průsvitných samolepkách s hvězdičkami, andílky, stromečky, zvířátky, zvonečky a dalšími výjevy. Raději se nepokoušejte lepit doma vystřižené motivy z papíru, po Vánocích byste se jich asi ztěžka zbavovali.

Zasněžte si okna

Další oku lahodící možností, jak vánočně ozdobit okna, je použití speciálního spreje imitujícího sníh. Aby i ten správně držel a vynikl, je vhodné skleněné tabule dobře umýt a odmastit. Jak rychle a efektivně umýt okna, jsme psali zde

Použití sněhu je snadné, zdravotně nezávadné a snadno se z oken odstraňuje. K jeho aplikaci je potřeba jen šablon, které spolu se sprejem koupíte v každém papírnictví. Nebo si je můžete vystřihnout z papíru.

Ověšený nemusí být jen vánoční stromeček

Na okenní rámy si také můžete pověsit drobné dekorace z papíru, slámy a jiných přírodních materiálů, jako jsou šišky, větvičky, šípky, cesmína a jiné. Vyrobit si můžete i různé řetězy a girlandy. Jen si vyzkoušejte izolepu na kousku rámu, jednak aby dobře držela provázky s přivázanými dekoracemi, jednak aby se dala odstranit bez lepivých pozůstatků.

Rozzářená okna přitáhnou pozornost

No a nejefektnější je asi použití světelných ozdob nebo řetězů, kterých je v dnešní době k dostání bezpočet. Jsou relativně levné, vydrží vám léta a nezruinují peněženku. Nestojí mnoho a díky LED technologiím je jejich spotřeba skutečně zanedbatelná. A co vy, už jste k vám skrze okna pozvali Vánoce? Pochlubte se nám v komentářích pod článkem, a pokud ne, inspirujte se v naší fotogalerii.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tatra dodává své podvozky do celého světa. Několik stovek jich skončí v Jordánsku

Zahradní nábytek potřebuje péči nejen před sezonou, ale i...

Nevzdávejte se snů o sušičce ani tehdy, když máte malou...

Vytvořte krásným a užitečným motýlům voňavou louku plnou...

Měkká nebo tvrdá? Podle čeho vybírat matraci a jak poznat...

Bezpečí vašeho pejska zaručuje také správný náhubek. Při...

Chystáte se na letní opékačku buřtů? Myslete na tato...

Zavřít reklamu