Hračky ze starých CD disků zabaví nejen malé, ale i mnohé dospěláky

Ostatní 29. listopadu 2018 | 08:05 — Veronika Prášilová
Každý doma určitě najdete nějaké staré, již nepoužitelné CD disky. Než by měly skončit v koši, dejte jim druhou šanci. Dnes vám ukážeme, jak z nich vyrobit hračky, které vaše ratolesti zabaví na dlouhou dobu. A mezi námi, i my dospěláci si s nimi určitě taky, s jiskrou v oku a vzpomínkou na dětství, rádi pohrajeme.
Dalších 6 fotografií v galerii
Pro rodiče vzpomínka na dětství, pro děti zábava na dlouho / Internet

Staré CD nebo DVD disky s filmy, které už máme stokrát zhlédnuté, nebo programy, které už by ani nešly spustit, máme doma určitě každý pěknou řádku. Tak jsme pátrali, co bychom z nich ještě mohli vytěžit. 

Návrat do dětství

Možností je neskutečně mnoho, ale my jsme se tentokrát zaměřili na děti, které budeme potřebovat zabavit, abychom měli čas na všechen ten předvánoční shon. Pojďte si proto s námi vyrobit několik hraček, z nichž některé určitě znáte ze svého dětství, jen nám je naši rodiče dělali z knoflíků nebo koleček z dosloužilého budíku. Podívejte se do fotogalerie pod článkem a hned budete vědět, o čem je řeč.

Roztoč to poprvé

Na první hračku budete potřebovat jedno cédéčko a šňůrku. Asi centimetr až dva od středového otvoru cédéčka vyvrtejte nebo nůžkami opatrně udělejte dírky, kterými protáhněte tam a zpět asi metrový provázek a svažte. Konce provázků chyťte před sebou, cédéčko roztočte, aby se namotalo, a roztahujte a povolujte ruce, až se bude disk točit jako divý.

Roztoč to podruhé

Druhou hračku vyrobíte tak, že z jedné strany disku do otvoru tavnou pistolí přilepíte kuličku, třeba skleněnku, a z druhé plastový vršek. Po zaschnutí roztočte disk a stopujte, jak dlouho vydrží tancovat po stole nebo podlaze. Výkony si zapisujte na papír a uspořádejte rodinný turnaj.

Do třetice všeho zábavného

Další hračka se vyrobí podobně jako ta předchozí. Pracovně ji můžeme nazvat vysavač. Doprostřed disku opět tavnou pistolí nalepíme vršek. Tentokrát však opravdu důkladně, aby dokonale těsnil. A vršek musí být od dětského pitíčka, jak vidíte na obrázku. Po zaschnutí nafoukněte balonek a opatrně jej nasuňte na víčko. To trošku pootevřete a nechejte disk létat. Tím, jak se vyfukuje, nejen že pohání disk, ale také vysává drobné nečistoty.

Jako bonus pro vás máme tip na výrobu domácího slizu, který děti milují. Stačí pár ingrediencí a můžete se začít patlat. Návod naleznete zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

Léčivou bylinku, která pomáhá na nervy, diabetes či astma,...

Jak snadno vypeckovat třešně a zbavit je červů. Díky...

Zahrada ve svahu je velká výzva. Když ale dodržíte několik...

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Zavřít reklamu