Vychytávky z tenisáků: Udělejte si z nich držáky, chrániče či originální peněženku

Dům 24. listopadu 2018 | 12:24 — Veronika Prášilová
Česko je bezesporu tenisovou velmocí. Stejně tak se můžeme pyšnit šikovností našich kutilů a kutilek. Nejenže dokážeme vyrobit věci, které se jinak draze kupují, ale umíme i využít věci, které se už jeví jako nepotřebné. Třeba tenisové míčky mohou ještě báječně posloužit. Pojďte se podívat, jak je zužitkovat.
Dalších 8 fotografií v galerii
Tenisáky najdou v domácnosti mnoho způsobů využití / Internet

Tenisáky jsou relativně levné, a pokud už svému účelu doslouží, nemusí skončit v odpadkovém koši. Vyrobit si z nich můžete držáky na spoustu věcí, chrániče nábytku, peněženky na drobné mince, krmítka pro ptáčky a mnoho dalších užitečných předmětů.

Podrž, přidrž a nepusť

Tenisové míčky jsou díky své pružnosti předurčeny k výrobě nejrůznějších držáků. Jak můžete vidět v naší fotogalerii, vyrobit z nich můžete držáky na klíče, dopisy, propisky, nářadí a mnoho dalších věcí. Tenisák stačí vhodně naříznout odlamovacím nožem a z druhé strany vymyslet vhodné uchycení na stěnu nebo kamkoliv jinam.

Na hladké povrchy, jako jsou kachličky nebo lakovaný nábytek, se nabízí použití přísavky, pro kterou se tenisák jen vzadu nařízne do kříže. Nebo je možné jej seříznout a přilepit. Další variantou je použití šroubu s podložkou. Takto si můžete udělat třeba zajímavý držák na ručníky. Další tipy na jejich pověšení naleznete zde.

Aby se děti nezranily

Další oblastí, kde se dají tenisáky využít, je bezpečnost dětí. Aby se nezranily o rohy stolů, postelí a skříněk, můžete je přilepit na jejich rohy. Jelikož taková ochrana není napořád, můžeme upozadit estetické hledisko. Jen věnujte pozornost tomu, jak tenisáky budete připevňovat, aby po jejich pozdějším odstranění nezůstaly na nábytku nevzhledné skvrny od lepidla nebo díry od šroubů.

Proto můžete zkusit použít třeba pevné oboustranné nálepky. Zvláštní kapitolou je pak použití tenisáků na nohy stolů a židlí, třeba pro zahradní nábytek, nebo klidně do dětského pokoje. Jak to známe, děti s nábytkem dost nevybíravě šoupají a nehledí na to, že by se mohla podlaha poškrábat.

Peněženka na mince, šperky nebo pamlsky

Tenisák se díky vaší šikovnosti může proměnit v peněženku na mince, které budou například v autě vždy viditelně k dispozici. Do naříznutého tenisáku si můžete schovat také prstýnky a náušnice, na které nemáte momentálně volnou šperkovnici.

Tenisák poslouží i jako schránka pro pamlsky, které s sebou můžete nosit na vycházky se psem. Pro ně se dá z tenisáků udělat i skvělá hračka, když do nich vyříznete otvory, kterými provlečete kus lana a na koncích zajistíte roztřepením nebo uzly. S takovou hračkou můžete pejska zabavit na dlouhé chvíle.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Andalusie: Poznejte jeden z nejkrásnějších koutů Španělska

Andalusie: Poznejte jeden z nejkrásnějších koutů Španělska

Rozlučte se s létem stylově: Na nejslunnějším místě...

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy,...

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si...

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi...

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když...

Zavřít reklamu