Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují nejen vaše děti

Dům 17. října 2018 | 14:17 — Veronika Prášilová
Kolik pohlavků padlo v dětství za počmárané stěny nebo nábytek, a kolik slziček provázelo přemalování našich výtvorů. Ještě před lety se nám o takovém řádění doma mohlo jen zdát, ale dnes už k tomu stačí opravdu málo: plechovka barvy, balíček kříd a vaše fantazie.
Dalších 7 fotografií v galerii
Speciální tabulové barvy jsou již běžně k dostání v prodejnách barev / Shutterstock

S takzvanou tabulovou barvou totiž můžete malovací plochu bez obav vytvořit v dětském pokoji, na skříních, kuchyňské lince, kořenkách, nebo ji použít k renovaci starých spotřebičů.

Speciální tabulové barvy jsou nyní již běžně k dostání v prodejnách barev, hobby marketech a samozřejmě na internetu. Je k mání v mnoha barevných odstínech, nemusíte se tudíž poohlížet po klasické černé nebo zelené, jak je známe ze školy. Existují dokonce tabulové barvy magnetické, které vašim nápadům vtisknou nový rozměr. Tabulové barvy jsou netoxické, rychleschnoucí a vysoce mechanicky odolné.

Největší tabule na světě

Asi každého první napadne využití v dětském pokoji. A už se nebudete muset strachovat, co se tam děje, když je chvíli ticho. S malířskou štětkou se můžete pěkně rozmáchnout a natřít klidně celou stěnu. Barva je vhodná i na nábytek, třeba na skříň si pak děti mohou každý večer napsat, co si ráno mají obléct. A že jim takovou parádu budou závidět kamarádi, o tom není žádných pochyb. Jen je musíte naučit, aby používaly skutečně jen křídy, protože taková permanentní fixa by setřít opravdu nešla.

Staré jako nové, hezké a kreativní

Jak můžete vidět v galerii pod článkem, díky tabulové barvě můžete renovovat třeba oprýskanou lednici a získat tak jednak skvěle vypadající matný vzhled, jednak prostor pro libovolné poznámky, jako seznam věcí k nákupu. Omrzela vás barva dvířek kuchyňské linky? Vyberte si barevný odstín, kreativně pomalujte či popište, a vaše návštěvy budou dělat „wow“. O dalším efektním nápadu, tekutých tapetách, jsme psali zde. Mají úžasné vlastnosti a životnost až dvacet let.

Práce s tabulovou barvou není složitá. Pokud nechcete natírat celé plochy, stačí místa, kde barvu nechcete, olepit maskovací páskou. Takto můžete k popisu připravit i kořenky, zavařovací sklenice, plastové dózy nebo květináče. Zajímavý efekt vznikne na vinných sklenicích, když jejich stopky namočíte do tabulové barvy. Takto elegantně vyřešíte zasedací pořádek na svatbě či rodinných oslavách.

Pohrejte si v práci

Své využití tabulové barvy najdou i v zaměstnání. Místo klasické tabule nebo flipchartu můžete využít třeba skleněnou přepážku kanceláře a získat tak obrovský prostor pro úkoly, grafy a vzkazy. Máte-li restauraci, kavárnu nebo jinou provozovnu, kam chodí i děti, díky této vychytávce je zabavíte a vy se můžete v klidu věnovat rodičům -zákazníkům. No a výloha (nebo její část) bude s nabídkou vaší prodejny vyvedenou v různobarevných nápisech vypadat jednoduše skvěle.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete se za sychravého počasí končícího léta pořádně ohřát? Nemusíte jezdit daleko

Chcete se za sychravého počasí končícího léta pořádně...

Máte rádi televizní soutěže? Vydejte se po stopách té...

Skvělý tip na víkend: Nevšední zážitek na vás čeká ve...

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Podzimní Bruggy: Město vodních kanálů láká návštěvníky...

Zavřít reklamu