Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete nadšení

Dům 14. října 2018 | 10:51 — Veronika Prášilová
Podzim svými barvami láká mnohé nadšence k procházkám do přírody. Ne každý má však možnost častěji někam vyrazit, proto pro vás máme pár tipů, jak si kouzlo tohoto období přenést domů. Zkuste si s naší pomocí vyrobit třeba zajímavé dekorace, jejichž základem budou typické podzimní plody, kterými šípky bezesporu jsou.
Dalších 5 fotografií v galerii
Šípky vám doma nadělají úžasnou parádu / Internet

Jejich výroba přitom není nijak složitá, záleží především na vaší fantazii. A na tom, kolik šípků si z procházky, nebo klidně z vaší zahrady, přinesete. A inspiraci pak můžete hledat nejen v našem článku, ale také ve fotogalerii.

Mechové zátiší

K prvnímu nápadu budete potřebovat:

  • jednoduchou širší vázu nebo zavařovací sklenici
  • kratší větvičky s drobnějšími šípkovými plody
  • mech vhodný k dekorování
  • kloboučky žaludů

Jakmile máte všechny potřebné propriety doma, můžete se vrhnout do práce. Nejprve přibližně do dvou třetin sklenice naskládáte mech, který ještě lehce poházíte kloboučky ze žaludů. Do tohoto základu postupně umístíte, respektive zapícháte šípkové větvičky, aby pěkně držely a aby přes okraj sklenice či vázy vyčnívala pouze část s plody.

Pokud dekoraci tvoříte v zavařovací sklenici, můžete její hrdlo ještě omotat například jutovým provázkem, aby byla podzimní iluze dokonalá. Pak už jen najděte vhodné místo, kde vám bude dekorace dělat radost.

Úžasný minimalismus

Velkou parádu vám doma udělají také šípkové větvičky samostatně umístěné do malých skleniček či váz. Sežeňte si proto pár menších větviček, na jichž konci necháte jen tři nebo čtyři šípkové plody, které mohou doplnit jejich lístky. Část větvičky, která bude ve vázičce, zcela otrhejte, aby byla holá.

Ač se vám to nemusí nejprve zdát, i tato dekorace má své velké kouzlo a nadělá mnohdy mnohem více parády než složité dekorace. V tomto případě totiž rozhodně platí, že v jednoduchosti je krása. A ze zbývajících plodů si můžete například udělat lahodný čaj.

Šípkové srdce

Okna nebo vstupní dveře si můžete vyzdobit jednoduchým šípkovým věnečkem, který můžete navíc vytvarovat třeba do podoby srdce.

Potřebovat přitom budete jen tři jednoduché věci:

  • drobnější plody šípků bez větviček
  • dekorační drátek
  • stužku

Při přípravě drátku myslete na to, jak velké chcete výsledné srdíčko mít. Čím delší tedy bude, tím větší srdce vyrobíte.

Pokud máte drátek v požadované délce připravený, začněte na něj navlékat šípkové plody, jako byste navlékali korálky na šňůrku. Jakmile budete mít hotovo, konce drátku spojte vzájemným propletením a začněte jej tvarovat do podoby srdíčka. Myslete však na to, že právě spojené části by měly být ve středu horní části, kam posléze navážete stužku k zavěšení na dveře či do okna.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sledování polohy svých uživatelů. Internetový gigant čelí rozsáhlé žalobě

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu