Nenechávejte na vaše kamínky sedat prach. Vyrobte si z nich třeba krásnou vázu

Dům 26. září 2018 | 11:18 — Šárka Vondráčková
Možná jste si z dovolené dovezli spoustu kamínků a teď přemýšlíte, jak je co nejlépe využít. Uvidíte, že se s nimi dají vykouzlit krásné dekorace.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nenechejte na kamínky z dovolené sedat prach / Internet

Mají různé tvary, velikosti a barvy. Každý z nich je prostě zcela unikátní a originální. V interiéru mohou působit velmi atraktivně. Stačí je vhodně zakomponovat. A někdy k tomu stačí i úplná maličkost.

Ve skle vyniknou

Vůbec nejjednodušším způsobem, jak si vyrobit originální dekoraci, je umístit je do skleněné nádoby nebo vázy. Bohatě vám postačí i obyčejná zavařovací sklenice. Kamínky si libovolně naskládejte, můžete je i pomalovat, přidat můžete také další drobnosti jako mušličky, stužky a sukulenty. A jednoduchou dekoraci máte hotovou.

Váza jako nová

Stejně snadno si můžete vytvořit i novou vázu. Stačí vám k tomu stará skleněná nádoba, váza nebo třeba tuba od chipsů. Stačí použít vhodnou lepicí hmotu určenou buďto na sklo, plech nebo terakotu, předmět, který chceme polepovat, obalit textilní mřížkou a po zaschnutí přilepených kamínků povrch očistit a vyhladit, případně nalakovat a je hotovo.

Kamenné stěny

Z kamínků můžete udělat i stěny a podlahy, stejně tak různé obrazce. Třeba si můžete vytvořit mozaiku, kterou můžete ozdobit například plochu stolu, podlahu či zeď na zahradě, v koupelně či kuchyni. Tato technika je však mnohem složitější, protože si v první řadě musíte najít vhodné kameny pro takovou dekoraci, pak si je jednotlivě naskládat a teprve potom nalepit na podložku. Na druhou stranu výsledný efekt bude skutečně originální a nepřekonatelný. Různé dekorace si můžete vyrobit také na zahradu, třeba v podobě mozaikové koule. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Chystáte se do Chorvatska? Navštivte malebné jachtařské...

Zavřít reklamu