Nenechávejte na vaše kamínky sedat prach. Vyrobte si z nich třeba krásnou vázu

Dům 26. září 2018 | 11:18 — Šárka Vondráčková
Možná jste si z dovolené dovezli spoustu kamínků a teď přemýšlíte, jak je co nejlépe využít. Uvidíte, že se s nimi dají vykouzlit krásné dekorace.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nenechejte na kamínky z dovolené sedat prach / Internet

Mají různé tvary, velikosti a barvy. Každý z nich je prostě zcela unikátní a originální. V interiéru mohou působit velmi atraktivně. Stačí je vhodně zakomponovat. A někdy k tomu stačí i úplná maličkost.

Ve skle vyniknou

Vůbec nejjednodušším způsobem, jak si vyrobit originální dekoraci, je umístit je do skleněné nádoby nebo vázy. Bohatě vám postačí i obyčejná zavařovací sklenice. Kamínky si libovolně naskládejte, můžete je i pomalovat, přidat můžete také další drobnosti jako mušličky, stužky a sukulenty. A jednoduchou dekoraci máte hotovou.

Váza jako nová

Stejně snadno si můžete vytvořit i novou vázu. Stačí vám k tomu stará skleněná nádoba, váza nebo třeba tuba od chipsů. Stačí použít vhodnou lepicí hmotu určenou buďto na sklo, plech nebo terakotu, předmět, který chceme polepovat, obalit textilní mřížkou a po zaschnutí přilepených kamínků povrch očistit a vyhladit, případně nalakovat a je hotovo.

Kamenné stěny

Z kamínků můžete udělat i stěny a podlahy, stejně tak různé obrazce. Třeba si můžete vytvořit mozaiku, kterou můžete ozdobit například plochu stolu, podlahu či zeď na zahradě, v koupelně či kuchyni. Tato technika je však mnohem složitější, protože si v první řadě musíte najít vhodné kameny pro takovou dekoraci, pak si je jednotlivě naskládat a teprve potom nalepit na podložku. Na druhou stranu výsledný efekt bude skutečně originální a nepřekonatelný. Různé dekorace si můžete vyrobit také na zahradu, třeba v podobě mozaikové koule. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čína vyslala sondu k nebezpečné odvrácené straně Měsíce. Bude provádět speciální výzkum

Připravte si na Štědrý večer netradiční omáčku,...

Moka konvička aneb dopřejte si šálek voňavých dálek i doma

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Zavřít reklamu