Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a novin, od originálu je k nerozeznání a vydrží

Ostatní 22. září 2018 | 08:44 — Šárka Vondráčková
Dýně k podzimu patří. A zvlášť dekorace z nich v podobě různých strašidýlek. Pokud ale chcete mít trvanlivější dýňovou dekoraci, můžete si tento krásný oranžový plod vyrobit z obyčejného balónku.
Další 4 fotografie v galerii
Vypadá jako pravá, ale není / Pinterest

Svítící dýně, které pohádkově září do podzimního večera, jsou prostě kouzelné. Nevýhodou však je zejména pracnost při dlabání a pak také jejich malá výdrž. Nicméně s dětmi si můžete vyrobit jednoduchou dekoraci z balónku a kašírované hmoty, díky níž si můžete vyrobit dýni třeba jako masku nebo svítící dekoraci.

Jako pravá

Věřte tomu, že při troše šikovnosti si můžete doma vytvořit takovou dýni, která bude od té pravé skutečně k nerozenání.

Budete potřebovat

  • nafukovací balónky
  • noviny
  • provázek
  • vodu
  • mouku
  • sůl
  • barvy
  • nůžky, nůž

Vytvarujte balónek

V první řadě nafoukněte balónek tak, jak velkou chcete mít dýni. Konec zavažte a provázkem příčně převažte balónek nejprve na dvě poloviny, potom na čtvrtiny a ty ještě rozdělte na osminy. Z balónku se dá vytvořit celá řada dekorací. Další inspiraci najdete zde.

Rozmočte noviny

Vytvořte si hmotu z mouky, vody a soli. Na dva díly vody dejte jeden díl mouky. Vytvořte řidší těsto a do něj namočte kousky novin. Nechejte je chvíli pořádně nasáknout. Jednotlivé kousky pak lehce vymačkejte a začnete jimi polepovat balónek. Počítejte s tím, že musíte nanést několik vrstev papíru a každou z nich nechejte dobře uschnout. Aby byla dýně pevná a tvrdá, měli byste celkem položit asi tři až čtyři vrstvy.

Dejte dýni barvu

Jakmile je dýně tvrdá, můžete její povrch lehce vyhladit jemným smirkovým papírem. Ale klidně ji nechejte v surovém stavu. Nakonec ji přetřete nejprve bílou barvou a pak oranžovou. Opět nechejte dobře zaschnout.

Odřízněte čepici

Označte si místo, kde odříznete dýni čepici. Něčím ostrým udělejte menší otvor a pak kolem dokola nožem vyřežte otvor. Odstraňte zbytky balónku. Nyní můžete dýni vyřezat i oči a pusu. Je to jen na vás. Teď už jen zbývá světlo. V tomto případě ale nepoužívejte svíčku vzhledem k materiálu, z kterého je dýně vyrobena. Bohatě si vystačíte i s malou žárovkou nebo svíčkou, která je na baterky. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Chystáte se do Chorvatska? Navštivte malebné jachtařské...

Zavřít reklamu