Nápaditá, efektní i originální. Taková je lampa z plastových víček od lahví

Dům 15. září 2018 | 10:05 — Šárka Vondráčková
Potřebujete lampu? Vyrobte si ji z vršků od plastových lahví. Recyklací vytvoříte originální kousek do vašeho bytu či domu. Máme pro vás jednoduchý návod, jak si novou lamu doma vyrobit.
Další 4 fotografie v galerii
Vyrobte si lampu z plastových víček / Depositphotos

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak recyklovat plastové láhve. A dokonce plastové uzávěry lahví lze znovu použít a vytvořit z nich krásné věci, které v mnohém překvapí. Třeba taková nová lampa, která je seskládaná z hromady plastových víček.

Velká hromada víček

Vypadá to velmi jedinečně a zajímavě! Jediné, co budete potřebovat, je hromada plastových uzávěrů. Jejich počet závisí na tom, jak velkou lampu budete chtít mít.

Budete potřebovat

  • plastové uzávěry lahví
  • tavnou pistoli
  • žárovku
  • kabel na žárovku s objímkou

Seskládejte strany lampy

Víčka nejprve dobře očistěte. Pak si z nich poskládejte jednu stranu nové lampy a spočítejte, kolik jich budete potřebovat na ostatní boky. Ze stejného počtu vršků si pak cvičně seskládejte zbývající tři boky lampy a nezapomeňte ani na dno. Pokud zvolíte čtvercový tvar lampy, bude všech pět částí stejných. Pokud obdélníkový, pak počítejte s tím, že horní a spodní část bude čtvercového tvaru a odlišného počtu vršků.

Připravte otvor pro žárovku

U té části, která bude sloužit jako dno, nezapomeňte na to, že jí budete provlékat kabel na žárovku, takže podle velikosti objímky vynechejte i potřebný počet vršků. Nyní si dobře rozehřejte tavnou pistoli.

Lepte vršek k vršku

Tato část bude trochu pracnější a časově náročnější, ale prakticky už budete mít všechno hotovo. Všechny vršky jednotlivých stran totiž musíte k sobě dobře přilepit. Lepidlo nechejte dobře zaschnout. Poté přidělejte k připravenému dnu kabel na žárovku. Opět si můžete pomoci tavnou pistolí, aby vám objímka uvnitř skutečně dobře držela. Pak našroubujte žárovku. Rádi modelujete? Zkuste studený porcelán.

Seskládejte lampu

A poslední věc, kterou musíte udělat, je seskládat lampu. Jednoduše naneste na jednotlivé hrany lepidlo z pistole a všechny strany postupně slepte dohromady. A novou lampu máte hotovou. Stačí ji jen umístit a vyzkoušet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Chystáte se do Chorvatska? Navštivte malebné jachtařské...

Zavřít reklamu