Toužíte ještě po bazénu? Vyrobte si ho jednoduše z balíků slámy

Ostatní 16. srpna 2018 | 11:14 — Šárka Vondráčková
Potřebovali byste si ještě teď na konci sezony pořídit nový bazén, ale nechce se vám za něj utrácet spousta peněz? V tom případě máme pro vás tip, jak si jej rychle a jednoduše vyrobit - a to ze slámy. 
Další 3 fotografie v galerii
Léto ještě nekončí, stále si můžete užívat koupání / Internet

Léto stále nekončí a minimálně ještě měsíc nás čekají tropy. Během horkých letních dní se nejlépe relaxuje v bazénu. Ovšem pořízení sklolaminátového vyjde na pěkných pár tisíc korun a nafukovací může během chvíle prasknout. Co si tak postavit bazén ze slámy? Nevěříte?

Slámový bazén

Samozřejmě se tento nápad klasickému bazénu nevyrovná, protože nevydrží tak dlouho, ale pokud nechcete skutečně utrácet peníze teď, na konci letní sezony, může být tento nápad zajímavým řešením.

Potřebujete

  • slámu nebo již hotové balíky
  • lano
  • velkou nepropustnou plachtu

Kostra bazénu

V první řadě si vytyčte místo, kam váš nový bazén umístíte. Důležité také bude, jakou zvolíte velikost. Hlavně nezapomeňte myslet na velikost plachty. Pak nastává asi nejtěžší část. Okraje bazénu totiž budou tvořit balíky slámy. Takže pokud máte v blízkosti domu velkou louku či pole, máte vyhráno. Nasbírejte si dostatečné množství sena a svažte jej do balíků. Stejně tak si můžete koupit již hotové balíky slámy, které stojí pár desítek korun.

Natáhněte plachtu

Z balíků si jednoduše postavte kostru bazénu, a to tak, že jednotlivé kusy budete na sebe skládat jako cihly při stavbě domu. Velikost i jejich výška už záleží na vás. Bohatě vám budou stačit dvě patra. Pak vezměte plachtu a tu natáhněte do všech čtyř rohů napříč celým bazénem. Okraje pak zafixujte, převažte je třeba lanem a konce upevněte pomocí kolíků, jako byste stavěli stan.

Stačí napustit vodu

A pak už vám zbývá jenom jedno. Napustit vodu a užívat si letní radovánky. Na vypouštění vody si můžete pořídit čerpadlo nebo si jej půjčit od svého známého. Slámu pak můžete schovat a použít ji zase příští rok. A k novému bazénu můžete dětem vyrobit vodní nafukovací lehátko, na kterém se budou moci vyřádit. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví: Pěšky, na kole i lodí poznáte nádhernou přírodu

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví:...

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Zavřít reklamu