Vyrobte si úžasný taburet z PET lahví. Unese i stokilového člověka

Dům 07. srpna 2018 | 15:13 — Šárka Vondráčková
Potřebovali byste doma nový taburet? Co si jej tak vyrobit z PET lahví? Jeho výroba není vůbec složitá, trvá zhruba půl hodiny. A co víc, tento taburet udrží i stokilového člověka.
Dalších 6 fotografií v galerii
Taburet má v domácnosti široké využití / Shutterstock

Taburet je velice šikovný a praktický pomocník, kterého lze využít v každé domácnosti, ale nejvíce se hodí do obývacího pokoje. Jednak tím získáte další prostor pro sezení, ale hlavně si na něj můžete dát takzvaně nohy nahoru a ulevit jim po celodenním běhání.

Ekologické sezení 

Na tento návod je použito celkem 16 petek, ale velikost taburetu si můžete uzpůsobit podle sebe. Záleží na tom, zda chcete mít tvar krychle, kvádru nebo bude kulatý.

Potřebujete

  • 16 PET lahví i s vršky
  • velký kus kartonu
  • molitan
  • tavící pistoli
  • izolepu
  • potah

Vytvořte kostru

Vršky u lahví nejprve co nejlépe dotáhněte. Pak je postupně všech šestnáct přilepte k sobě izolepou tak, aby vám tvořily čtverec. A kostru taburetu máte hotovou. Nyní si vezměte karton, změřte si strany budoucího taburetu a případně nožem či nůžkami upravte délky. Pak petky ze všech čtyř stran obložte kusy kartonu a opět zpevněte izolepou. Kostru taburetu postavte vršky nahoru.

Vystelte molitanem

Na řadu přichází molitan. Postup je stejný jako v případě kartonu. Molitan si nejprve rozměřte a oblebte jím taburet, tentokrát jenom ze tří stran. Z horní strany můžete klidně dát i dvě vrstvy, aby bylo sezení měkčí. Na jeho připevnění ale použijte tavící pistoli. A lepidlem nešetřete. Spodní stranu nechejte volnou. Na ni můžete nalepit třeba tapetu v dekoru dřeva.

Navlečte povlak

Jediné, co zbývá, je ušití povlaku. Ten si klidně můžete také uháčkovat. Není to nic těžkého. Ale pokud si netroufáte, můžete poprosit třeba babičku nebo známou.

Tip na závěr

Pokud chcete mít taburet co nejpevnější a máte po ruce i dostatečné množství PET lahví, připravte si jich dvojnásobné množství, tedy 32. Polovinu z nich seřízněte na půl a  každou spodní stranu navlékněte na vršky celých lahví. Z petek si můžete vyrobit celou řadu vychytávek, například koště. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete zažít v Hochzillertalu

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí...

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Kam vyrazit v zimě na green? Golfové rezorty se často...

Lyžujte až do pozdního jara. Navštivte nejvýše položené...

Kanárské ostrovy v únoru? Proč ne, na ostrovech věčného...

Zavřít reklamu