Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba bylinky

Zahrada 20. července 2018 | 09:20 — Šárka Vondráčková
Starý pár bot nemusí nutně skončit v popelnici, a to ani v případě, že z nich na vás kouká velký žralok. Udělejte si z nich krásné dekorativní květináče.
Další 4 fotografie v galerii
Z bot, které jste chtěli už vyhodit, můžete mít krásné květináče / Pinterest

Určité kousky ve vás mohou zanechávat milou vzpomínku nebo prostě jen máte pocit, že se ještě můžou někdy hodit. Jestli opravdu nemáte to srdce vyhodit staré pneumatiky, starou vanu, židli nebo třeba boty, s klidným srdcem si je nechte. Ale dejte jim zcela nové místo a hlavně funkci. Jako třeba vašim starým botám, které mohou krásně rozkvést.

Původní nebo barevná?

Je to hrozně jednoduché, a hlavně vás to prakticky nebude vůbec nic stát. Vezměte svou starou botu, vytáhnete z ní stélku a odstraňte případně i tkaničky. Pokud se vám líbí, tak jak je, nechejte jí původní barvu, a nebo si kupte kvalitní barvu nebo lak a botu prostě přestříkejte na nový odstín. A nový nátěr nechejte dobře zaschnout. Pak se pusťte do sázení.

Skalničky a bylinky

Jasně, že v těchto květináčích asi nevypěstujete úrodu rajčat nebo velký stromek. Ideální jsou pro rostliny, které nepotřebují hodně místa pro kořeny, nemají velké nároky na objem zeminy a ani moc vydatnou zálivku. Takže ideální jsou skalničky, ale i některé letničky a bylinky.

Rozkvetlé lodičky

V dámských lodičkách vypadají velice hezky sukulenty. Bylinkám a vyšším rostlinám to zase sluší v pánských botaskách, roztomile vypadají i v dětských botičkách a obzvláště v holinkách. Troufnete si osázet třeba lyžařské boty? Tak do toho! Fantazii se opravdu meze nekladou. V některých případech je ale dobré, pokud do boty uděláte dírky pro odtok přebytečné vody.

Na zahradu i za okno

A nakonec musíte vyřešit ještě jeden problém. Kam svou novou dekoraci umístit. Dobře se budou vyjímat na zahradě, balkoně, ale také za oknem. Nebo si z nich rovnou udělejte závěsné květináče. A podobně můžete využít i starý lustr k pěstování vašich balkonovek. O tom, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Byla objevena unikátní planetární soustava. Tvoří ji gigantické světy obíhající mladou hvězdu

Víte, jak pečovat o plot? Poradíme vám, aby zůstal dlouho...

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...

Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete...