Dělají vám vrásky na čele starosti, kam s mazlíčky v době dovolené? Poradíme vám

Mazlíčci 17. července 2018 | 11:15 — Šárka Vondráčková
Kam s naším domácím mazlíčkem? To je otázka, kterou si kladou mnozí chovatelé ve chvíli, kdy se chystají třeba k moři. Ne vždy je totiž někdo po ruce, kdo se vám o ně ochotně postará a vzít si s sebou třeba chameleona nebo rybičky také nelze.
Další 3 fotografie v galerii
Ne vždy je možné si vzít zvíře s sebou na dovolenou / Internet

Léto je vždy časem pro dovolenou. Kdo má ale doma na starost nějaké to zvířátko, moc dobře ví, že obvykle je to první problém, se kterým se musí každý chovatel vypořádat. Kam s ním nebo kdo se o něj postará. Samozřejmě, pokud máte po ruce někoho blízkého nebo kamaráda, který bude ochotný vám zvířecího kamaráda ohlídat a krmit, máte vystaráno. Ale, co když nikdo takový tady není?

Pečlivě vybírejte hotel

Největší starost bývá s umístěním pejska. Ne všechny hotely vám totiž čtyřnohého mazlíčka dovolí. O psa by se měl postarat někdo, koho dobře zná, aby mu důvěřoval. Poslední variantou je psí hotel. V tomto případě ale velmi pečlivě vybírejte. Zjistěte si, jak často jsou psi venčeni apod. a zda je hotel pojištěn pro případ ztráty nebo úhyn psa. Osobně si ho prohlédněte a chtějte vidět ubytovací prostory.

Ale i ty nejluxusnější prostory nemusejí nutně znamenat kvalitní péči. Dejte proto hodně na reference jiných chovatelů. Protože věřte, že pro pejska je takové odloučení, navíc pobyt v cizím prostoru, už tak dost náročná zkušenost. A hlavně, místo pro svého mazlíčka zajistěte s velkým předstihem.

Samotářská kočka

Kočka je druhým nejčastěji chovaným zvířetem u nás. Ta sice bez problémů i týden dokáže bez vás vydržet, ale jen za předpokladu, že bude mít dostatečně hlubokou misku s vodou. A i tu ji bude muset někdo obden vyměnit za čerstvou. Co se týče jídla, nasypejte jí dostatečné množství suchých granulí, které se nezkazí. A hlavně jí nachystejte záchodky. Klidně i několik. Při svém odjezdu nezapomeňte zavřít okna, protože i u pootevřené ventilačky hrozí, že si kočka může ublížit. Více o tomto tématu jsme psali zde. V nouzovém případě se porozhlédněte po zvířecím hotelu. Jsou i takové, které berou kočky.

Nenáročné rybičky

S rybičkami naštěstí až tolik starostí není. Stačí, pokud je přijde někdo obden nakrmit, protože jinak hrozí, že se hlady navzájem požerou. Tomu, kdo se vám o ně bude starat, také řekněte, aby pravidelně kontroloval funkci vzduchového filtru. Bez vzduchu by vám totiž rybičky uhynuly.

Chlupáče zabavte jablkem

Morčata, křečci a králíčci. Tito chlupáči jsou opravdu nenároční. Stačí jim dát dostatek sena, několik napáječek plné vody a s tím si vystačí i týden. Klidně jim nechejte na hryzání celé jablko, aby se nenudili. A věřte, že po návratu ani nepoznají, že jste byli pryč.

Hady nekrmte

Jste-li chovatelem hada, pak jej před odjezdem rozhodně nekrmte. Jde totiž o to, že v teráriu by se vyprázdnil a výkaly by zahnívaly. Vytvořte mu takové prostředí, aby se mu zpomalil metabolismus, takže stačí, pokud vypnete zahřívací žárovku. Bez jídla vám vydrží 2 až 3 týdny. Rozhodně ale nezapomínejte na misku s vodou.

Chameleon vydrží

Dospělý jedinec klidně vydrží i 14 dnů bez potravy. Pokud máte v teráriu nějakou rostlinu, třeba ibišek nebo citrus, klidně si vystačí i s listy. Je však potřeba, aby mu někdo jednou za 2 až 3 dny orosil terárium, aby se napil. Malé ještěrky a žabky je však třeba rosit a krmit denně.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sledování polohy svých uživatelů. Internetový gigant čelí rozsáhlé žalobě

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu